کد خبر 457071

شوخی بی‌جا به قتل انجامید

جوان ۲۷ساله به نام امید در پی اصابت گلوله از ناحیه پشت سر قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با هوشیاری کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان پرونده قتل جوان ۲۷ ساله در کمتر از ۳ ساعت رمزگشایی شد.
ابراهیم ملاشاهی گفت: شامگاه دهم نهم مردادماه همزمان با شب عید سعید قربان یک فقره مرگ مشکوک در بیمارستان تامین اجتماعی شهر زاهدان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام و بلافاصله تیمی از پلیس آگاهی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد جوان ۲۷ ساله به نام "امید" در پی اصابت گلوله از ناحیه پشت سر قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده است.
سرهنگ ملاشاهی تصریح کرد: در تحقیقات اولیه دو نفر از همراهان مقتول اعلام داشتند که در خیابان دستغیب به همراه مقتول با یک دستگاه پژو پارس در تردد بودند که فردی ناشناس به سمت خودرو آن‌ها تیراندازی و از محل متواری شده است.
وی گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنائی پلیس آگاهی با بررسی دقیق صحنه قتل و اظهارات همراهان مقتول که دایی و خواهر زاده می‌باشند متوجه تناقض گویی این افراد می‌شوند که پس از چندین مرحله بازجوئی اطلاعاتی تازه با اعترافات این افراد در خصوص این پرونده بدست آمد.
در بازجوئی‌های به عمل آمده این ۲ مرد جوان اعلام داشتند ساعت ۲۲:۰۰ شب عید به همراه فردی دیگری و مقتول برای گرفتن لباس به سمت خیاطی در حرکت بودند که در بین راه یکی از دوستانش سابق شان را که در خیابان شهید مزاری به صورت پیاده در تردد بوده مشاهده و در شوخی کودکانه برای ترساندش با سلاح کلتی که متهم ردیف سوم که سرنشینان عقب خودرو که در دست داشته به صورت هوایی شلیک و در ادامه اسلحه که مسلح بوده یک تیر از آن به پشت سر سرنشین جلو خود شلیک می‌شود.
ملاشاهی تصریح کرد: با بدست آمده مشخصات ضارب کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضائی محل اختفای متهم را در خیابان امیرکبیر شناسایی و به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند و در کمتر از ۳ ساعت از شروع ماجرا او را هنگام خارج شدن از مخفیگاهش در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف یک قبضه سلاح کلت از مخفیگاه متهم عنوان کرد: متهم به قتل در بازجوئی‌های اولیه به قتل اعتراف و پس از تشکیل پرونده به همراه دیگر مظنونان این پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر