کد خبر 440435

دستگیری ۲۳نفر از دلالان ارزی پایتخت

رئیس پلیس پایتخت گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته پلیس امنیت اقتصادی ۲۳ نفر از دلالان ارزی را دستگیر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح رعد 35 در جمع خبرنگاران در ستاد فاتب اظهار داشت: بعد از ۲۰ روز کار اطلاعاتی و در سه روز عملیات ۲۹۱ حکم قضایی اجرا شد و ۶۷۰ نفر از سارقان مالخر و کیف قاپ دستگیر شدند.

وی افزود: سارقان، مالخران، سارقان لوازم خودرو، منزل و موتورسیکلت دستگیر شده در قالب ۲۱ باند اقدام به سرقت می کردند.

وی با بیان اینکه در این مرحله ۲ هزار و ۱۷۰ قلم‌ انواع اموال سرقتی از متهمان کشف شد، ارزش مالی اموال مسروقه مکشوفه را ۹.۵ میلیارد تومان برآورد کرد.

وی به کشف ۱۸۲ خودرو و موتورسیکلت در این طرح اشاره کرد و گفت: در مجموع در این مرحله به ۸۸۰ پرونده پلیسی و قضایی رسیدگی شد.

سردار رحیمی افزود: ۳ قبضه سلاح جنگی و ۳۴ قبضه سلاح سرد هم از زورگیران کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به برخورد با مزاحمان خیابانی و موتورسیکلت‌های سنگین که هنگام شب موجب نا آرامی در بزرگراه ها می شوند، گفت: شب گذشته ۳۹ دستگاه موتورسیکلت سنگین که صدای ناهنجار تولید کرده و ۱۳ دستگاه خودرو که در خیابان‌های تهران دور دور می‌کردند، توقیف شدند.

وی افزود: در 35 مین مرحله از طرح رعد ۳۸ قاچاقچی کالا دستگیر و ۱۳۴ هزار انواع کالای قاچاق کشف شد که در مجموع ۳۰ پرونده تشکیل شد; ۳ میلیارد تومان ارزش کالا‌های قاچاق مکشوفه است.

سردار رحیمی به کشف ۱۰۸ کیلوگرم انواع موادمخدر در طرح رعد ۳۵ پرداخت و گفت: برخورد با احتکار خودرو در دستور کار ما قرار دارد ; بر این اساس در ۴۸ ساعت گذشته، ۵ پارکینگ و انبار که بالغ بر ۵۴۰ دستگاه خودروی صفر ساخت کارخانه‌های ایران خودرو و سایپا در آن دپو شده بود، کشف شد‌.

وی با اشاره به اجرای طرح شناسایی و دستگیری دلالان ارزی که به تازگی فعالیت‌های مجرمانه خود را آغاز کردند، افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته پلیس امنیت اقتصادی ۲۳ نفر از دلالان ارزی را دستگیر کرد که بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انواع ارز خارجی از این افراد کشف و ضبط شد.

سردار رحیمی به کشف قرص های تقویتی منقضی شده و فاسد اشاره کرد و افزود : ۵.۵ میلیون عدد قرص فاسد و تاریخ مصرف گذشته که توسط متهمان در کل کشور عرضه می‌شد و همچنین ۳.۵ تن شیر خشک فاسد از مخفیگاه متهمان کشف شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر