کد خبر 439998

دختر ۹ساله عقد موقت شده با پسر شیطان صفت کیست؟

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تقبیح سخنان جنجالی مردی جوان در کلیپی در ارتباط با آزار دختربچه‌ای با رضایت پدرش گفت: این فرد اظهار پشیمانی کرده و دستگیر شده اما این پرونده را تا مرحله آخر پیگیری می‌کنیم و با آن قاطعانه برخورد می‌شود و پدر کودک آزار دیده نیز در صورت اهمال، تحویل مراجع قضائی خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اخیرا فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که تماشای آن از حد تحمل هر انسانی خارج است و فردی در آن اعلام می دارد که کودک آزاری (تجاوز به کودک) با رضایت پدر و  برادر هیچ مانعی ندارد و سپس از آزار یک کودک توسط خودش به جای کرایه منزل با رضایت پدر می‌گوید.

حبیب الله مسعودی فرید روز یکشنبه در ارتباط با این فیلم با اشاره به بازداشت این فرد افزود: در حال شناسایی خانواده دختربچه هستیم و به محض شناسایی او، حمایت های روانی و اجتماعی به طور قطع برای این کودک انجام می شود.

وی ادامه داد: توجه به حقوق کودک وظیفه آحاد جامعه اعم از رسانه ها، سازمان ها و نهادهای حمایتی و انتظامی و قضایی است؛ به محض اطلاع از انتشار این فیلم مذاکراتی با مراجع قضائی اعم از دادگستری و دادستانی انجام شد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: این کار حتی برای شوخی هم نباید انجام شود چه برسد به آنکه بخواهد عملیاتی شود؛ چه فردی که از کودک سوءاستفاده کرده و چه افرادی (خانواده کودک) که زمینه این کودک آزاری را فراهم کردند مورد پیگرد قرار خواهند گرفتند.

مسعودی فرید در پاسخ به این سئوال که آیا دختربچه آزاردیده از خانواده اهمال کار خود جدا خواهد شد و به بهزیستی سپرده می شود، افزود: این مساله بستگی به بررسی های بیشتر دارد؛ در وهله اول حمایت های روانی و اجتماعی برای کودک اجرا می شود و سیاست ما این است که از خانواده حمایت های اجتماعی و روانی لازم صورت گیرد و اگر پدر کودک در این زمینه اهمال کرده باشد مورد پیگیری قضائی قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: از دادستان خواسته ایم تا به عنوان مدعی العموم وارد این پرونده شود و چنین مساله ای نیاز به شکایت ندارد و مدعی العموم وارد می شود اما سازمان بهزیستی کشور به عنوان نهاد حامی حقوق کودک نیز این مساله را تا مرحله آخر پیگیری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مجید یوسفی
  ۳ ۰

  شنیدن چنین اخباری که وقوع آن با این وضع بیکاری دور از انتظارنیست لرزه بر اندام انسان می اندازد و ای بسا این مورد از چندین اتفاق مشابه باشد که به کمک فضای مجازی منتشر گردیده است و باید دولتمردان بطور جدی به فکر باشند

 • پیام
  ۵ ۰

  اون پدر و برادر و باید تا آخر عمر انداخت زندان

 • مریم
  ۳ ۰

  اون پدر و برادر بهتره از خودشون مایه بزارن نه دختر و خواهرشون.

 • دنیلا
  ۰ ۰

  خیلی ناراحت کننده است

 • فاطمه
  ۰ ۰

  واقعا دیوونه کنندست اون پدرو برادر حق همچین کاری رو ندارن حتی اگه توی فلاکت دست و پا بزنن و هیچی واسه خوردن نداشته باشن نمی تونن اون بچه رو آزار بدن بچه دستشون امانته همچین آدمایی لعنت شدن امام علی مردای بی غیرت و لعنت کرده

 • حسین
  ۱ ۰

  خاک بر سر اون پدر و برادر .ایشالا خدا عذابشون بده