{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 434363

مستخدم قدیمی که با سوء‌استفاده از اعتماد صاحبخانه ۵۰۰ میلیون تومان پول نقد و همچنین تعدادی اشیا به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان سرقت کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل ایران، هفدهم فروردین ماه پرونده‌ای مبنی بر سرقت منزل یکی از شهروندان برای رسیدگی تخصصی توسط کلانتری 101 تجریش به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد و شاکی با حضور در اداره آگاهی مدعی شد: من و مادرم با هم زندگی می‌کنیم. مدتی است که در منزل‌مان اموال با ارزشی از قبیل طلا، دلار و ظروف نقره، ساعت مچی طلا و پول گم شده و با بررسی صورتحساب مادرم هم مشخص شد که از سال 96 تاکنون حدود 500 میلیون تومان به دفعات به حساب افراد مختلف واریز شده است. در حال حاضر هم فقط به مستخدم خانه مان به‌نام نسرین که حدود 20 سال است در خانه ما کارگری می‌کند ظنین هستیم چرا که وی بدون هیچ دلیلی اعلام کرده که قادر به ادامه کار در خانه ما نیست و چند روزی هم هست که دیگر به خانه‌مان نیامده است.

سرهنگ سیدعلی شریفی رئیس پایگاه یکم آگاهی تهران بزرگ گفت: مأموران در تحقیقات متوجه شدند که نسرین چند ماه قبل یک خانه در شهرستان رودهن، یک دستگاه خودرو 206 و یک مغازه در بومهن خریداری کرده است که با بررسی حقوق دریافتی وی که به‌صورت ماهیانه دریافت می‌کرد، امکان تهیه و خرید آپارتمان، مغازه و خودرو در یک مدت زمان کوتاه مقدور نبود و احتمال اینکه سرقت توسط کارگر خانه انجام شده، بیشتر شد. از این‌رو مأموران خانه متهم را در شهرستان رودهن شناسایی کردند و با هماهنگی قضایی و اخذ نیابت از دادیار شعبه چهارم دادسرای ناحیه یک تهران کارآگاهان، تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه یکم پلیس آگاهی در 31 فروردین متهم را دستگیر و به پایگاه یکم انتقال دادند.

نسرین در بازجویی‌ها به سرقت‌هایش اعتراف کرد و گفت: از سال 96 موظف به انجام کارهای بانکی و مالی شاکی و مادرش شدم که در این مدت به دفعات از دوستانم مبالغی پول قرض گرفته بودم و سپس برای تسویه حساب قرض‌های خود مبالغی را به‌صورت اینترنتی از حساب مادر شاکی به حساب آنها واریز می‌کردم و با توجه به اینکه برخی از وسایل خانه شاکی از ارزش زیادی برخوردار بودند برخی را در فرصت مناسب سرقت می‌کردم و زمانی که متوجه شدم آنها به من مشکوک شده‌اند از آنجا متواری شدم.

کارشناسان ارزش اموال سرقت شده را یک میلیارد تومان برآورد کرده‌اند و متهم با تکمیل پرونده و اعتراف صریح به جرم ارتکابی برای سیر مراحل قانونی به شعبه چهار دادیاری دادسرای ناحیه یک تهران معرفی شد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    کجا هستند مادر و دختر بریم عقدشون کنیم پولدارن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری