کد خبر 430881

عاملان قتل پسر موبایل فروش به زودی محاکمه می‌شوند

سه سارق که پس از قتل جوان موبایل فروشی در اسلامشهر و سرقت ۵۶ گوشی از داخل مغازه به دام پلیس افتادند، پرونده شان زیر نظر رئیس دادگاه کیفری یک استان تهران و در شعبه یک مورد رسیدگی قرار می گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از هشتم فروردین  سال جاری با درگیری 3 سارق با پسر جوانی به نام فرشاد در مغازه اش آغاز شد که سارقان با یک برنامه از قبل طراحی شده به قصد سرقت گوشی وارد مغازه مقتول شدند و پس از مقاومت او با چند ضربه چاقو او را به قتل رساندند. البته فرشاد تا چند ساعت پس از حمله سارقان با مرگ مبارزه کرد اما سرانجام پزشکان مرگ مغزی او را تایید کردند و با موافقت خانواده اش برخی از اعضای بدنش اهدا شد. کمتر از یکساعت بعد از حادثه نیز دو نفر از سارقان که در خیابان های اطراف با لباس خونی دیده شده بودند توسط پلیس بازداشت شدند و ساعاتی بعد هم سارق سوم دستگیر شد.

 اعتراف متهم اصلی

 قاتل فرشاد در بازجویی ها  گفت: من به خاطرپول عمل جراحی مادرم ۳۰ میلیون تومان نیاز داشتم به همین خاطر تصمیم به سرقت گرفتم. موضوع را با 2 نفر از دوستانم در میان گذاشتم و آنها هم موافقت کردند. یکی از دوستانم بیرون مغازه ایستاد من و دوست دیگرم وارد مغازه شدیم و کرکره مغازه را پایین دادیم فرشاد متوجه خطر شد و به سمت شوکر رفت با دیدن شوکر ترسیدم و چند ضربه به او زدم. من قصد کشتن فرشاد را نداشتم من به خاطر عمل جراحی مادرم که حدود 30 میلیون تومان بود دست به این سرقت زدم.

 پدر و مادر فرشاد نیز شکایت خود را علیه عاملان قتل فرزندشان به دادسرا ارائه کردند و خواستار قصاص عاملان جنایت شدند.

با توجه به رعب و حشت ایجاد شده در منطقه دادستانی اسلامشهر ظرف 3 روز رسیدگی به این پرونده را به سرانجام رساند و بعد از تکمیل پرونده برای هر 3 متهم این پرونده کیفرخواست صادر شد و دادستان برای عامل اصلی قتل درخواست قصاص در ملأ عام کرد.

با توجه به حساسیت ایجاد شده در این ماجرا، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و این پرونده به شعبه یک با ریاست رئیس دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد و پس از تعیین وقت سریع ، متهمان در روزهای آینده محاکمه خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر