{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425135

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام چهار باند سارقان مسلح در روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری درباره تمهیدات پلیس تهران بزرگ برای ایام نوروز اظهار کرد: از 28 اسفند طرح ویژه پلیس در پایتخت شروع می‌شود و 217 ایستگاه نوروزی را در سطح شهر فعال می‌کنیم، یک هزار و 450 گشت خودرویی و موتوری و 400 گشت پیاده از ضبح 29 اسفند در دو شیفت 12 ساعته فعال می‌شوند.

رئیس پلیس تهران با بیان اینکه بیش از 12 هزار سارق و زندانی و بیش از 11 تا 12 هزار معتاد متجاهر با توجه به شرایط پیش آمده، آزاد شده‌اند، گفت: برای این شرایط نیز برنامه‌ریزی کامل داریم همچنان ابلاغ شده که همکاران انتظامی در تهران بزرگ از شهر خارج نشوند.

وی با انهدام چهار باند سارقان مسلح در روزهای اخیر توسط پلیس پایتخت، تصریح کرد: یکی از این باندها، چند روز گذشته در پوشش اورژانس اجتماعی به در منزل یک شهروند مراجعه کرده و به بهانه ابتلای آن شهروند به کرونا، وی را سوار بر خودروی اورژانس اجتماعی کرده و به داخل طلافروشی بردند.

این مقام انتظامی افزود: این متهمان پس از سرقت طلاهای این مغازه، فرد مذکور را با آمپول بیهوش کردند اما متأسفانه وی که از اقوام متهمان بود جان باخت و جسد وی را در یکی از نقاط تهران دفن کردند که تمام اعضای این باند بازداشت شدند.

رحیمی متذکر شد: باند دیگری نیز در بازار بزرگ تهران، اقدام به سرقت از بیش از 10 مغازه کرده بودند، متلاشی و اعضای آن دستگیر شد همچنین باند دیگری نیز که آماده سرقت مسلحانه از یک طلافروشی بودند، منهدم شده و اعضای آن به چهار فقره سرقت مسلحانه دیگر از جمله سرقت مسلحانه در تهرانسر اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام باند دیگری خبر داد که اعضای آن 6 کیلو طلا را از یکی از شهرستانهای اطراف سرقت کرده و به تهران وارد کرده بودند.

وی یادآور شد: سارقانی که در روزهای اخیر آزاد شده‌اند در سه سطح دسته‌بندی شده و توسط کلانتری‌ها و پایگاه‌های آگاهی تحت کنترل قرار خواهند گرفت همچنین معتادان متجاهر رها شده نیز با برنامه‌ریزی پلیس مبارزه با موادمخدر تحت رصد خواهند بود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پلیس به طور کامل در خدمت آحاد مردم خواهد بود، بیان کرد: وضعیت ترددها در تهران با توجه به شرایط به وجود آمده درباره ویروس کرونا، مناسب نیست و برخی از رعایت نمی‌کنند، قرار بر این شده خود اصناف به دلخواه واحدهای صنفی خود را تعطیل کنند.

رحیمی با بیان اینکه خرید برخی از اقلام اکنون ضرورتی ندارد، گفت: تمام ما در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستیم و باید اقداماتی انجام دهیم که به این بیماری مبتلا نشویم.

رئیس پلیس تهران تصریح کرد: مردم در روز طبیعت نیز مراعات لازم را انجام دهند، نمی‌خواهیم مکانی را ببندیم و پلمب کنیم اما مهار این ویروس تنها با همکاری تمام افراد میسر خواهد بود.

وی درباره افرادی که اقدام به زباله‌گردی نیز می‌کنند، گفت: این دسته افراد بیشتر از سایران به بیماری مبتلا می‌شوند و امکان سرایت بیماری توسط آنها به اشخاص دیگر وجود دارد، از امروز پلیس پیشگیری و کلانتری‌ها با هماهنگی سازمان پسماند شهرداری طرحی را اجرا خواهد کرد که در آن این افراد جمع‌آوری شود.

این مقام انتظامی متذکر شد: با رئیس سازمان پسماند نیز صحبتی کردم که یک بسته حمایتی و معیشتی به این اشخاص داده شود زیرا از اقشار ضعیف جامعه هستند.

رحیمی با بیان اینکه از اقدام زباله‌گردها جلوگیری خواهد شد، گفت: پلیس فتا و امنیت نیز مأموریت ویژه دارند که در این ایام با افرادی که با روح و روان و اعصاب مردم بازی می‌کنند، برخورد جدی شود که در این زمینه منتشرکنندگان فیلم بارش بادمجان را بازداشت کردیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره سرنوشت اقلام پزشکی کشف شده و نظارت پلیس بر توزیع این اقلام، گفت: مطلبی را برخی افراد مطرح و در کشفیات شک و شبه ایجاد کردند؛ ما صورت‌جلسه‌های کشفیات را تماماً تحویل دادیم و قرار شد مراجع قضایی موضوع را دنبال کنند، حتی قرار شد خرید اقلامی مانند دستکش برای حفاظت پرسنل نیروی انتظامی انجام شود که جداگانه خرید را انجام دادیم و حتی یک عدد از کشفیات را برنداشتیم.

وی افزود: در فرآیند توزیع دخالت نکرده و نمی‌کنیم اما طرح مشترک بین دادستانی، پلیس، تعزیرات و نماینده علوم پزشکی با محوریت پلیس امنیت اقتصادی اجرا می‌شود و در فرآیند تهیه، تولید و توزیع اجرا نظارت صورت می‌گیرد البته اکنون بحث احتکار بسیار کمتر شده است.

این مقام انتظامی یادآور شد: خودروی مخلان نظم و امنیت عمومی در شب چهارشنبه آخر سال توقیف شده و تا پایان فروردین توقیف می‌ماند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری