کد خبر 412117

اقدام وحشیانه مردی با ٢٠کودک و زن در تهران

پرونده مردی که با ورود به خانه‌ها ٢٠کودک و زن را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، به اتهام افسدفی‌الارض به دادگاه انقلاب فرستاده شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، پرونده مردی که با ورود به خانه‌ها ٢٠ کودک و زن را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، به اتهام افسدفی‌الارض به دادگاه انقلاب فرستاده شد.

رسیدگی به این پرونده از ٧ دی سال گذشته و با شکایت مرد جوانی به کلانتری ١٣٠ نازی‌آباد آغاز شد.

در نخستین تحقیقات مرد جوان گفت: من و همسرم مثل همیشه به محل کار رفته بودیم و دختر هشت ساله‌ام در خانه تنها بود.

در زمان نبود ما مرد ناشناسی زنگ خانه را به صدا درآورده و مدعی شده بود پولی را که از من قرض گرفته بود، پس آورده و با این بهانه از دخترم خواسته بود در خانه را برایش باز کند تا هم پول را تحویل بگیرد و هم رسیدی برای تحویل پول از او بگیرد.

دختر هشت ساله‌ام هم بی‌خبر از همه جا در را برای او باز کرده بود، اما مرد جوان پس از ورود به خانه او را مورد آزار و اذیت قرار داده و علاوه بر آن مقداری پول نیز از خانه به سرقت برده بود.

با شکایت مرد جوان بلافاصله به دستور بازپرس جنایی تحقیقات از سوی کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد.

در ادامه شکایت‌های مشابه دیگری نیز به دست پلیس رسید.

درنهایت پس از بازبینی دوربین‌های مداربسته خانه‌هایی که فرزندان آن‌ها مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند و چهره‌نگاری متهم و تطبیق چهره به دست‌آمده با آلبوم متهمان اداره آگاهی، متهم شناسایی و امیر مرد سی‌ودو ساله ساعت ١٠ شب چهارشنبه، ١٢ دی در مخفیگاهش بازداشت شد.

متهم سی‌ودو ساله در تحقیقات به آزار و اذیت ٢٠ پسر و دختر و زن اعتراف کرد و در رابطه با شگردش گفت: زنگ خانه‌ها را می‌زدم و اگر بچه‌ها آیفون را جواب می‌دادند از آن‌ها سراغ خانواده‌شان را می‌گرفتم، وقتی می‌گفتند که در خانه تنها هستند به بهانه این‌که برای پدرشان پول آورده‌ام از آن‌ها می‌خواستم در را برایم باز کنند تا پول را تحویلشان دهم.

وقتی وارد خانه می‌شدم، با تهدید چاقو دست و پای آن‌ها را با طناب یا روسری داخل خانه می‌بستم و در اتاق خواب یا حمام زندانی‌شان می‌کردم و آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده و بعد از آن پول و طلا‌ها را سرقت می‌کردم.

در روز زنگ صد‌ها خانه را می‌زدم تا یک بچه تنها در خانه پیدا کنم.

او درباره انگیزه خود از این جنایت‌های سیاه گفت: ١٥ سالم بود که به خاطر شکستن شیشه یک خانه به کانون اصلاح و تربیت رفتم.

آخرین‌بار هم سه ماه قبل از زندان آزاد شدم. من معتادم و شیشه می‌کشم. هر بار که شیشه می‌کشیدم صدای یک نفر را می‌شنیدم که به من می‌گفت بروم دزدی کنم.

با اعتراف امیر تحقیقات ادامه یافت و درنهایت ٢٠ شاکی این پرونده شناسایی شدند.

از آنجا که طبق تحقیقات صورت‌گرفته و اظهارات متهم، تعداد قربانیان او بیش از ٢٠ نفر بودند، اما خانواده‌های دیگری شکایت نکرده بودند، بازپرس دشتبان از شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران به خاطر تعدد جرایم متهم کیفرخواست امیر را به اتهام مفسد فی‌الارض صادر کرد.

پرونده متهم با اتهام افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب ارجاع شد، اما از جنبه آدم‌ربایی، سرقت و ضرب و جرح پرونده در شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران در حال رسیدگی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر