کد خبر 411238

خالی کردن حساب با فروش شارژ تلفن

مرد شیاد که به بهانه فروش اینترنتی شارژ تلفن همراه حساب مردم را خالی می‌کرد و برای خود ارز دیجیتال می‌خرید از سوی پلیس دستگیر شد.

11 آبان امسال زنی جوان به پلیس مراجعه کرد و گفت: مبلغی پول را برای خرید جهیزیه‌ام در بانک به حسابم گذاشته بودم اما پیامک بانکی‌ام فعال نبود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، روز گذشته برای دریافت موجودی حسابم به بانک مراجعه کردم که در عین ناباوری متوجه شدم در فاصله زمانی 8 تا 11 آبان ماه طی 12 مرحله مبلغ 22 میلیون تومان از حسابم برداشت شده است. این در حالی است که من هیچ‌گاه کارت عابربانکم را به کسی نداده‌ام و حالا هم به کسی مظنون نیستم.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتای پایتخت در این باره گفت: پس‌ از اظهارات شاکی، مأموران در تجسس‌های فنی متوجه شدند که برداشت‌کننده از حساب وی مردی 32 ساله و ساکن خیابان سمیه تهران است که در تاریخ 23 آذرماه متهم با دستور قضایی در منزلش دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی پس از دستگیری وانمود می‌کرد از موضوع بی‌اطلاع است اما با مشاهده مستندات در نهایت به جرم خود اعتراف و انگیزه‌اش را از این کار کسب منفعت مالی عنوان کرد.

متهم به مأموران گفت: با ساخت درگاه جعلی بانکی، در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ شارژ ارزانقیمت تلفن می‌کردم و کاربرانی که متقاضی دریافت خدمات می‌شدند را به درگاه جعلی بانک هدایت می‌کردم و به محض وارد شدن اطلاعات کارت بانکی آنها را سرقت و با آن در یک آیدی تلگرامی ارز دیجیتال می‌خریدم و بدین ترتیب با پولشویی و خریدهای اینترنتی وجوه افراد را از چرخه بانکی خارج می‌کردم. با اعتراف صریح متهم و تکمیل پرونده تحقیقاتی، متهم به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای معرفی شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر