کد خبر 406903

۱۵ سال زندان به خاطر ناتوانی در پرداخت دیه

مرد که ۲۵ سال پیش در جریان یک خشم آنی ناشی از اختلاف با همسرش باعث فوت دختر ۴ساله‌اش شده بود به‌خاطر نداشتن استطاعت مالی در پرداخت دیه کماکان در زندان بسر می‌برد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده 25 سال پیش با فوت دختربچه‌ای به‌نام فرشته در یکی از بیمارستان‌های کرج آغاز شد. پدر این دختربچه در 22 مهرماه سال 73 در حالی فرشته را به بیمارستان منتقل کرد که او غرق در خون و بیهوش بود و در پاسخ به سؤال کادر درمانی مدعی شده بود که فرشته در حمام به زمین خورده و سرش شکسته است اما ساعاتی پس از مراجعه به بیمارستان دخترک جان سپرد و به سبب ابهام در فوت این دختر بچه مراتب به پلیس اعلام شد. با ورود پلیس به این پرونده مأموران جنایی استان تهران پدر فرشته را بازداشت و تحت بازجویی قرار دادند که او در پاسخ مدعی شد: مدتی بود که با همسرم اختلاف شدیدی داشتیم و او با قهر خانه را ترک کرده بود. روز حادثه من با پسرم فرامرز و دخترکوچکم فرشته در حال تماشای تلویزیون بودیم که دخترم مدام گریه می‌کرد و مادرش را می‌خواست من که شرایط روحی مناسبی نداشتم او را به حمام بردم و بعد از آن هم نمی‌دانم چه شد که سر فرشته به زمین خورد و بیهوش شد. با انتقال جسد این دختربچه به پزشکی قانونی علت مرگ فرشته کوچولو فوت در اثر شکستگی جمجمه و خونریزی شدید اعلام شد. با اعلام نظریه پزشکی قانونی مأموران برای پدر فرشته پرونده تشکیل دادند و او در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و با رأی قضات به پرداخت دیه و 10 سال حبس محکوم شد. پدر فرشته کوچولو که پس از این جنایت تعادل روانی اش را از دست داده بود در زندان رجایی شهر 10 سال محکومیت اش را گذراند اما پس از پایان دوران محکومیتش به خاطر عدم پرداخت دیه بازهم ناچار شد که پشت میله‌های زندان بماند.

این متهم از نظر قاضی نریمانی رئیس شعبه ششم اجرای احکام دادگستری استان البرز اکنون مردی محجور است. او که در زمان وقوع قتل جوانی 27ساله بود با گذشت 25 سال امروز 52 ساله شده و دوره میانسالی‌اش را در زندان می‌گذراند و دستان پر مهر افراد خیر می‌تواند او را از پشت میله‌های زندان رها سازد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر