کد خبر 405368

حادثه بهمن توچال +عکس

مرد میانسالی که پیش از ظهر جمعه در جریان سقوط بهمن در ارتفاعات توچال جان خود را از دست داد از جمله کوهنوردان باسابقه توچال بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، مرد میانسالی که پیش از ظهر روز جمعه در جریان سقوط بهمن در ارتفاعات توچال جان خود را از دست داد از جمله کوهنوردان باسابقه توچال بود.

این کوهنورد که مهندس علاء الدین جمالی نام داشت پیش از ظهر جمعه همراه کوهنورد دیگری از نزدیکی ایستگاه 5 توچال در حال صعود بودند که گرفتار بهمن شدند و در این حادثه مهندس جمالی جان خود را از دست داد.

در همین حال حمید مساعدیان، رئیس امداد و نجات فدراسیون کوه‌نوردی درباره علت این حادثه گفت: حادثه بهمن در حوالی ایستگاه ۵ تله کابین توچال رخ داد و متاسفانه فرد حادثه دیده پس از بیرون کشیده شدن از زیر بهمن و ۴۵ دقیقه عملیات احیای قلبی ریوی، جان خود را از دست داد.

مساعدیان همچنین گفت:‌بهمنی که در توچال ایجاد شد زیر شیب 25 درجه بوده است و یکی از کوهنوردان به اشتباه برای میانبر از این شیب اقدام به صعود می کند. دو کوهنورد همراه هم بوده و با فاصله از هم حرکت می کردند. در اصل یک نفر دچار حادثه بهمن شده است و نفر دوم از غیبت همراهش شک می کند و متوجه اتفاق و بهمن می شود. همراه شخص بهمن زده سعی می کند فرد مصدوم را از زیر بهمن بیرون بکشد. البته حجم بهمن زیاد نبوده و دلیل آن کمبود بارش در روز های اخیر بوده است. این اتفاق در ساعت 11:40 دقیقه صبح اتفاق افتاد و فرد حادثه دیده مسیر نادرستی را برای کوهنوردی انتخاب می کند. اگر این فرد مسیر طبیعی را طی می کرد مشکلی برای او ایجاد نمی شد اما به دلیل اینکه به مقصد زود برسد تصمیم گرفته که از مسیر میانبر اقدام به صعود کند.

کوهنورد

بیشتر بخوانید
ارسال نظر