کد خبر 404543

اقدامات پلید دختر ۱۸ساله لو رفت

فرمانده انتظامی مازندران از انهدام باند سارقان اینترنتی که به شیوه فیشنیگ، اطلاعات حساب بانکی شهروندان را هک و سرقت می‌کردند، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سردار سیدمحمود میرفیضی اظهار کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا استان و طرح شکایت مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان توسط افرادی ناشناس، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی از مال باختگان و بررسی‌های فنی مشخص شد، افرادی ناشناس با دسترسی به اطلاعات حساب بانکی مالباختگان اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنان کرده اند.

فرمانده انتظامی استان مازندران خاطر نشان کرد: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات، رد 3 زن که پول سرقتی به حساب آنان منتقل و از آن طریق برداشت شده بود را شناسایی کردند.

میرفیضی ادامه داد : با هماهنگی قضائی، متهمان در عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از محل سکونت آنها 120 میلیون ریال وجه نقد به همراه 5 گوشی تلفن همراه، کارت عابربانک و سیم کارت اپراتورهای مختلف کشف شد.

وی افزود: متهمان در تحقیقات پلیس عنوان داشتند در پی درخواست برادرمان در بانک‌های مختلف افتتاح حساب کرده و مقرر شد، کارت‌های خود را در اختیار وی قرار داده تا وجوهی را به این حساب‌ها واریز کند و سپس به صورت خرید از پایانه‌های فروشگاهی اقدام به برداشت وجوه می‌کردیم.

فرمانده انتظامی استان مازندران افزود: با توجه به اظهارات متهمان پرونده، این فرد دستگیر شد و در تحقیقات به عمل آمده اظهار کرد در شبکه اجتماعی تلگرام با فردی با نام مستعار "سپیده" آشنا شده و به درخواست وی اقدام به افتتاح حساب در بانک‌های مختلف کردم و وجوه توسط این فرد به حساب‌هایی که در اختیار بنده بود واریز می‌شد.

میرفیضی با اشاره به شناسایی متهم اصلی این پرونده با نام مستعار " سپیده" 18 ساله و دستگیری این فرد با هماهنگی قضائی در یکی از استان‌های جنوبی، ادامه داد: در بازرسی از منزل وی 16 عدد سیم کارت، 5 گوشی تلفن همراه و کارت‌های عابر بانک کشف شد.

وی با اشاره به اظهارات متهم در خصوص چگونگی کلاهبرداری و سرقت اینترنتی از حساب شهروندان، خاطرنشان کرد: این فرد با حضور در شبکه اجتماعی تلگرام در گروه‌های فیشینگ نحوه برداشت از حساب‌های بانکی را فرا گرفته و سپس با ایجاد درگاه جعلی بانک‌ها با عناوین مختلف خرید شارژ ارزان قیمت، دوست‌یابی و ... با انتشار آن در گروه‌های تلگرامی، کاربران را به درگاه‌های جعلی هدایت و پس از دریافت اطلاعات حساب بانکی افراد از طریق اپلیکیشن‌های آپ، تاپ، ایوا، سکه، بله و ... اقدام به انتقال و برداشت غیرمجاز می‌کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران بیان کرد: در بررسی گوشی تلفن همراه و سیستم رایانه‌ای این متهم 400 شماره کارت بانکی اشخاص به همراه اطلاعات حساب بانکی آنان کشف شد که پرونده ای در این زمینه تشکیل و در دست بررسی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر