کد خبر 403891

سارق خانه تازه عروس دستگیر شد

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی که از منزل نو عروس و داماد سرقت کرده بود، خبر داد و گفت: سارق سکنه سابق ساختمان بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" گفت: دوم دی ماه امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل از کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس برای شناسایی سارق یا سارقان به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارسال شد.

وی بیان داشت: شاکی با حضور در پایگاه چهارم به کارآگاهان، گفت: ساعت هشت شب روز حادثه، برای گرفتن فیلم عروسی به اتفاق همسرم از منزلمان خارج و در ساعات پایانی شب به منزل مراجعه کردیم. با باز کردن درب واحد آپارتمان متوجه بهم ریختگی منزل و سرقت اموال طلاجات شامل انگشتر- گردنبند و ... به ارزش تقریبی ۶۰ میلیون تومان شدیم.

وی بیان داشت: کارآگاهان پس از شنیدن گفته‌های شاکی به همراه تیم بررسی صحنه جرم راهی محل سرقت شدند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد سارق یا سارقان با استفاده از کلید، وارد آپارتمان شده و پس از سرقت اموال از محل گریخته اند.

وی افزود: با مشخص شدن این موضوع، ارتکاب سرقت توسط فرد یا افراد آشنا قوت گرفت.

این مقام پلیسی با بیان اینکه تیمی از کارآگاهان به محل وقوع سرقت مراجعه کردند، عنوان کرد: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت، فردی میانسال ابتدا وارد لابی، سپس طبقات و پارکینگ ساختمان شده و پس از سرک کشیدن در طبقات پس از مدت کوتاهی خارج شده است.

وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات میدانی تصویر واضحی از متهم به دست آمد و مشخص شد که این مرد سابق بر این در ساختمان سکونت داشته است.

نثاری افزود: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، مخفیگاه وی در شرق تهران شناسایی و با هماهنگی بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، متهم در نوزدهم آذرماه در مخفیگاهش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه چهارم انتقال یافت.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آپاهی پایتخت بیان داشت: متهم در تحقیقات مقدماتی ضمن پذیرش جرم ارتکابی در اظهاراتش، اعتراف کرد: به خاطر مشکلات مالی و تامین هزینه مصرف مواد مخدر سرقت را انجام داده ام و اموال مسروقه را به افراد ناشناس فروخته است و از آنجایی که در این ساختمان زندگی می‌کردم نقشه سرقت را به تنهایی کشیدم و عملی کردم.

این مقام پلیسی اضافه کرد: متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی و بررسی سوابق کیفری در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار دارد.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به اینکه یکی از راه‌های ورود سارقان به ساختمان استفاده از بالکن طبقات اول است، به شهروندان، توصیه می‌شود: حتما برای بالکن طبقات اول و پنجره‌ها حفاظ مناسب نصب کنید و در صورت نصب دوربین مدار بسته از دوربین‌های با کیفیت استفاده و حتما یکی از دوربین‌ها در محل مناسبی در کوچه و یا خیابان نصب کنید و از نگهدای اموال قیمتی و با ارزش در منزل دوری کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری