کد خبر 397965

انهدام باند سارقان منزل در پایتخت

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۳ سارق منزل و یک مالخر خبر داد و گفت: این متهمان تا کنون به سرقت های منازل به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتراف کرده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" در تشریح این خبر، گفت: ساعت ۹ شب سیزدهم دی ماه ۹۵، ماموران کلانتری ۱۳۳شهر زیبا برابر گزارش یکی از شهروندان به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰مبنی بر سرقت منزل به محل حادثه مراجعه کردند.

وی بیان داشت: با مراجعه ماموران کلانتری در محل شاکی اظهار داشت ساعت ۱۲امروز از منزل خارج شدم و در ساعت ۲۱:۰۰ که  مراجعه کردم، متوجه شدم قفل در ورودی تخریب شده و سارق یا سارقان وارد منزل شده اند.
این مقام انتظامی عنوان کرد: شاعی مدعی بود که سارقان اموالی از قبیل سرویس طلا، ۲ عدد دستبند، ۳ حلقه انگشتر، ۴عدد ربع سکه، یک عدد نیم سکه، ۲عدد سکه تمام و یک عدد سکه پارسیان و دستبند طلا بچه گانه و ۱۰۰ هزار تومان پول نقد را به سرقت برده اند.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی گفت: پرونده در ابتدا به پایگاه دوم ارجاع شد و سپس برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با اشاره اینکه کارآگاهان در تحقیقات اولیه به دست آوردند که ۲ مرد جوان مرتکب سرقت شده اند، افزود: بعد از گذشت ۲ سال یکی از متهمان ۲۳ساله بی کار، معتاد به شیشه و هروئین و مجرد و دارای سابقه سرقت منزل، در اردبیل هنگام ارتکاب سرقت منزل دستگیر می شود و در آن پرونده اعتراف می کند که با همدستی فردی به نام شاهین ۲۵ساله، دارای سابقه سرقت و آدم ربایی، بیکار، معتاد و متاهل و همسر وی به نام مریم۳۰ساله و دارای سابقه حمل مواد و ... در شهرهای مختلف از جمله تهران دست به سرقت می زدند.

نجفی ابراز داشت: بعد از انجام پیگیری های قضائی و پلیسی، متهم از اردبیل برای شناسایی و معرفی محل های سرقت خود به رشت اعزام می شود و در همین هنگام شاهین که تحت تعقیب پلیس قرار داشت در اسلامشهر به اتهام سرقت منزل دستگیر می شود ولی همسرش از محل می گریزد.

این مقام انتظامی ادامه داد : متهم از رشت به پایگاه پنجم منتقل می شود و در آنجا نیز به سرقت منزل با همدستی شاهین و مریم اعتراف می کند. سپس شاهین از زندان به پایگاه هشتم منتقل می شود و در همین هنگام کارآگاهان موفق به دستگیری مریم در نسیم شهر شدند.

وی با اشاره به اینکه شاهین و مریم در معرفی محل هایی که تاکنون مورد سرقت قرار داده اند به مناطق نازی آباد، یافت آباد،  عبدل آباد، دولت آباد و مشیریه اشاره کرده اند، ادامه داد: شاهین در تشریح شیوه و شگرد خود در سرقت از منازل اظهار داشت با علی و همسرم بچه محل بودیم و سرقت از منازل را از سال ۹۵ آغاز کردیم، شگرد ما به این شکل بود که پس از انتخاب منزل مورد نظر، من و علی با تخریب درب وارد منازل می شدیم و مریم در خودرو منتظر ما می ماند و پس از انجام سرقت هر ۳ با خودرو مریم متواری می شدیم، اکثرا طلا و پول سرقت می کردیم. درآمد حاصل از فروش اموال سرقتی را صرف خوشگذرانی و هزینه های زندگی می کردیم و علی در همان سال ۹۵ با درآمد حاصل از دزدی برای خود یک دستگاه ۲۰۶ خرید و آپارتمان مجردی اجاره کرد.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت : متهمان علاوه به انجام سرقت در شهرهای رشت، اردبیل و اسلامشهر تا کنون به انجام ۱۰ فقره سرقت منزل در شهر زیبا و ۷فقره سرقت منزل در نارمک اعتراف کرده اند.
وی با بیان اینکه علاوه بر سارقان، مالخر اموال سرقتی نیز دستگیر شده است، تصریح کرد: ارزش ریالی اموالی که تاکنون توسط متهمان به سرقت رفته بالغ بر یک میلیارد تومان برآورد شده است و متهمان در حال حاضر با دستور بازپرس شعبه ۸دادسرای ناحیه ۳۴تهران برای شناسایی سایر مال باختگان و روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری