کد خبر 388956

رئیس کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس خبر داد؛

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در شرق پایتخت

رئیس کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس از دستگیری کلاهبرداری حرفه ای و اعتراف وی به تشکیل باند ۵ نفره ، کلاهبرداری از فروشندگان فضای مجازی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرهنگ مجید عسگری نیا، گفت: ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه فردی به کلانتری ۱۲۶ تهران پارس مراجعه و اظهار داشت: ساکن یکی از استان های همجواز شهر تهران می باشد که چندی قبل برای عیادت یکی از بستگانش به تهران محله تهران پارس مراجعه کرده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: مال باخته ادامه داد: در این بین تصمیم گرفته گوشی اش را فروخته و با خرید گوشی دیگر به محل سکونتش بازگردد.

مال باخته در خصوص نحوه کلاهبرداری توضیح داد: مشخصات گوشی ام در سایت های فروش در فضای مجازی درج کردم و فردی که مدعی بود ساکن مهدیه تهران پارس است با من تماس و قرار گذاشتیم با انتقال مبلغ گوشی، گوشی به همراه وسایل جانبی و کارتن را به وی تحویل بدهم. ساعتی پیش یکدیگر را در نشانی اعلامی از سوی وی ملاقات کردیم وی مردی حدوداً ۴۰ ساله و چهره ای موجه داشت و پیام واریز وجه را در گوشی اش به من نشان داد و مدعی شد که چون آخر ماه است شاید مبلغ واریزی دیر ارسال بشود و من هم به وی نا خودآگاه اعتماد کردم و گوشی ام را به همراه کارتن موبایل و لوازم جانبی به وی تحویل دادم و با خودرواش از محل دور شد. با عدم دریافت مبلغ وجه به بانک مراجعه و متوجه شدم که مبلغی به حسابم واریز نشده است که به کلانتری آمدم.

کلانتر محله تهرن پارس اظهار داشت: با شکایت مال باخته تیمی از ماموران کلانتری بررسی موضوع را بر عهده گرفتند و در تحقیقات پلیسی سر نخی از حضور یکی از کلاهبرداران حرفه ای به دست آمد و در مرحله بعد مخفیگاه وی در محله تهران پارس شناسایی شد.

وی افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیم عملیات کلانتری موفق شدند کلاهبردار را روز گذشته در پاتوقش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل کنند.

عسگری نیا تصریح کرد: متهم در کلانتری پس از مواجهه حضوری با شاکی، چاره ای جز به اعتراف نداشت و به جرم خود اعتراف کرد و اذعان داشت: با همکاری ۴ همدست دیگرش تعدادی افراد را که قصد فروش خودرو، گوشی همراه و غیره را داشتند، شناسایی می کردند و با طراحی پیام واریزی جعلی در محل قرار ملاقات با ظاهری موجه حاضر می شدند و از فروشندگان کالاها اموال را دریافت و از محل متواری می شدند. 

رئیس کلانتری تهران پارس خاطر نشان کرد: با تکمیل تحقیقات مقدماتی، متهم برای کشف سایر جرائم و شناسایی مال باختگان در اختیار پایگاه چهارم پلیس اگاهی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر