کد خبر 381919

باند سارقان مسافرکش غرب پایتخت متلاشی شد

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه عضو باند سرقت زورگیری با عنوان خودروهای مسافرکش‌نما خبر داد و گفت: زورگیران درحالی این اقدام را مرتکب شدند که تازه از زندان آزاد شده بودند.

به گزارش اقتصادآنلاین، سرهنگ کارآگاه کامیار چهری با اشاره به اینکه در ساعت ۲۲ پانزدهم خرداد امسال مرد جوانی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ از وقوع سرقت زورگیری توسط سه نفر جوان سارق، پراید سوار در محدوده امیرآباد شمالی خبر داد توضیح داد:‌ پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف (راننده از مسافر)، تشکیل شد و برای رسیدگی تخصصی و دستگیری سارقان به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: مالباخته بیان داشته حدود ساعت ۲۰ شب، برای رفتن به منزل از میدان آزادی سوار یک دستگاه پراید تیره‌ رنگ که دارای یک راننده و ۲ سرنشین حدودا بیست و چند ساله بوده که متوجه می شود راننده به سمت یکی از بزرگراه‌ها تغییر مسیر داده است و یکی از نفراتی که عقب نشسته اقدام به زورگیری می‌کند، گوشی موبایل، کارت های عابر بانک و وجه نقد را از وی می‌گیرند و متواری شدند.

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مالباخته دستگیری سارقان را در دستور کار قرار دادند بیان کرد: پس از انجام اقدامات پلیسی گسترده مشخص شد یکی از اعضای این باند یک دستگاه تلفن همراه از فروشگاهی خریده است.

به گفته وی با مراجعه پلیس به فروشگاه مورد نظر تصویر او به دست آمد و با بررسی سوابق مجرمان حرفه‌ای سابقه‌دار و پایش اطلاعاتی، متهم شناسایی شد.

این فرمانده پلیس افزود:‌ متهم دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت و مواد مخدر در مخفیگاهش در محدوده اسماعیل آباد (خلازیر) شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد. 

به گفته وی خودرو پراید نیز که با آن اقدام به سرقت می‌کردند کشف و توقیف شد؛ سارق نیز در بررسی های صورت گرفته اظهار داشت سرقت را به اتفاق ۲ نفر از همدستانش انجام داده است.

چهری با اشاره به  اینکه به دنبال اظهارات سارق، ۲ همدست وی دستگیر شدند بیان کرد:‌ در تحقیقات صورت گرفته «سعید» سرکرده باند در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: من و احمد پس از آزادی از زندان در اواخر اسفند پارسال تصمیم به تشکیل یک باند سرقت زورگیری گرفتیم و از آنجا که با سامان نیز ساکن یک محدوده بودیم به وی پیشنهاد دادیم با خودرو شخصی‌اش با ما در سرقت ها حضور داشته باشد.

این فرمانده پلیس گفت:‌ سرکرده باند در ادامه تحقیقات گفت بیشتر سوژه ها را در میدان آزادی و در ساعات آغازین شب سوار خودرو، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی با سلاح سردی که به همراه داشتند پس از سرقت اموال با ارزش، آنان را در مسیرهای خلوت رها و اموال را بین خودشان تقسیم و صرف مصرف مواد مخدر و خوشگذرانی می کردند و اموال مسروقه را در محدوده خلازیر به افراد عبوری می‌فروختند.

چهری گفت: سارقان تاکنون به بیش از ۳۰ فقره سرقت به این شیوه در مناطق مختلف پایتخت اعتراف کرده‌اند که در تحقیقات اولیه می توان برآورد کرد ارزش اموال سرقتی بیش از ۸۰ میلیون تومان است، از این رو متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران به منظور انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم قرار گرفتند.

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت در پایان به شهروندان توصیه کرد به وضعیت خودرو و سرنشینان آن توجه شود، اگر کارتن‌های خالی عقب قرار داده اند و یک نفر عقب نشسته است به نحوی که شما مجبورید جلو بنشینید یا یکی از ۲ سرنشین عقب پیاده می‌شود تا شما بین دو نفر قرار بگیرید، حساس شوید و از سوار شدن بپرهیزید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر