کد خبر 378084

۵۸تن شیشه در کرمان کشف شد

دبیر مبارزه با مواد مخدر استان کرمان از کشف ۵۸تن کشفیات شیشه در پنج ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمدرضا انارکی محمدی عصر دوشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به اینکه کرمان به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد مردم درگیر مشکلات ناشی از قاچاق مواد مخدر هستند که شهیدانی نیز در این زمینه تقدیم کرده‌ایم.

وی با بیان این مطلب که جمعیت ۱۵ تا ۶۴ ساله استان دو میلیون نفر است که جمعیت زن و مرد استان تقریباً با هم برابر است، اظهار داشت: نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در کشور ۵.۴ درصد است اما این نرخ در استان ۸.۶۸ درصد است که نسبت به متوسط کشوری بالاتر است.

دبیر مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به اینکه نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در جمعیت دانش آموزی کشور ۲.۱ درصد است در حالی که در استان کرمان این نرخ ۲.۶۸ درصد است، اظهار داشت: تعداد معتادان متجاهر در استان یک هزار و ۸۰۰ نفر است که ۹۰ درصد آن مربوط به مردان است همچنین شش هزار و ۱۲۵ نفر از موجودی زندانیان استان مربوط به مجرمان مواد مخدر است.

وی با بیان این مطلب که میزان کشفیات در سه ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۳۰ تن بوده است که این آمار نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۸، بالغ بر ۲۷ تن است، عنوان داشت: افزود: در ۵ ماه سال جاری ۵۸ تن کشفیات شیشه داشته‌ایم که یکی از دلایل آن موقعیت جفرافیایی استان است لذا باید بودجه فرهنگی در استان افزایش پیدا کند.

دبیر مبارزه با مواد مخدر در استان کرمان با بیان این مطلب که اعتیاد در محیط‌های دانش آموزی که نسبت به متوسط کشوری بالاتر است، ادامه داد: در زمینه مشارکت‌های مردمی در استان این موضوع درحال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه درمان در استان کرمان فعالیت‌های گسترده‌ای انجام شده است و در این زمینه ۵۲ مرکز دولتی داریم، افزود: در استان کرمان یک مرکز ماده ۱۶ بسیج آماده سازی و تا دو هفته آینده راه اندازی می‌شود و اگر این مرکز راه اندازی شود بسیاری از مشکلات استان در زمینه معتادان متجاهر مرتفع می‌شود.

انارکی محمدی ادامه داد: تعداد افراد پذیرش شده در مراکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۱۰۸ درصد افزایش داشته است همچنین تعداد افراد ترخیص شده سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۱۱۳ درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر