کد خبر 369907

کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه‌ای در یاسوج +عکس

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه‌ای تلف شده در خارج از مناطق حفاظت شده شهرستان بویراحمد خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، احمد محسن جعفری نژاد گفت: لاشه متلاشی شده یک قلاده خرس قهوه‌ای تلف شده در مناطق آزاد شهرستان بویراحمد کشف شده است.

وی اظهارکرد: طی گشت و کنترل مناطق آزاد شهرستان بویراحمد مامورین یگان حفاظت محیط زیست به لاشه یک قلاده خرس قهوه‌ای تلف شده در محدوده روستای "ده برآفتاب" شهرستان بویراحمد برخورد می‌کنند.

کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه‌ای در یاسوج

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با توجه به فاسد و دریده شدن لاشه توسط جانوران دیگر امکان نمونه برداری برای مشخض شدن علت مرگ وجود نداشت.

جعفری نژاد تصریح کرد: جنسیت خرس تلف شده نر و سن و سال آن حدود ۵ سال است.

وی ادامه داد: گرچه مامورین یگان حفاظت تحقیقات محسوس و نامحسوس خود را به منظور روشن شدن علت مرگ را در دستور کار خود قرار داده اند و بنا به دلایل بالا امکان بیان علت مرگ وجود ندارد، اما تقاضا می‌شود کسانی که به هر نحوی اطلاعاتی از موضوع دارند که می‌تواند کمک کار ما در حوزه قضایی باشد را به این اداره کل گزارش کنند.

خرس قهوه‌ای گونه شاخص جانوری استان کهگیلویه و بویراحمد است که قانونگذار برای شکار هر قلاده از آن ۵۰۰ میلیون ریال جریمه حقوقی تعیین کرده است.

لازم به ذکر است که کمبود منابع تغذیه‌ای به شدت حیات حیوان را تحت تاثیر قرار داده، بطوری که اگر زیستگاه‌های خرس قهوه‌ای در معرض تخریب قرار گیرد؛ این حیوان برای تهیه منابع تغذیه مجبور است به حواشی روستا‌ها و محل زندگی انسان‌ها نزدیک شود و این نزدیکی در بسیاری از مواقع منجر به مرگ خرس می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر