کد خبر 365140

قاچاقچی طلا به ۱۱میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی از کشف و محکومیت دو کیلوگرم شمش طلا به ارزش ریالی ۱۱میلیارد و ۵۶۹میلیون و ۹۷۴هزار ریال جزای نقدی برای قاچاق طلا در استان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد اقوامی از محکومیت دو کیلوگرم شمش طلا در استان خبر داد و اظهار کرد: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز هنگ مرزی ماکو در حین کنترل و بررسی درب خروجی به یکی از مسافران مشکوک و مورد بازرسی قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از انجام کلیه تشریفات گمرکی و ممهور کردن گذرنامه در حین خروج از کشور مشکوک و در بازرسی بدنی از وی تعداد دو عدد شمش طلا به وزن دو کیلوگرم که به طور ماهرانه در کف کفش‌های خود جاسازی کرده بود کشف کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی بیان کرد: ماموران پس از کشف شمش طلاها پرونده را به تعزیرات حکومتی ماکو ارسال کرده و شعبه اول رسیدگی به قاچاق کالا و ارز این شهرستان پس از جری تشریفات قانونی و عدم ارائه اسناد و مدارک محکمه پسند، علاوه بر ضبط طلاهای مکشوفه به نفع دولت به پرداخت 11 میلیارد و 569 میلیون 974 هزار ریال جریمه نقدی محکوم کردند.

بر اساس این گزارش، آذربایجان‌غربی از جمله‌ استان‌های دخیل با قاچاق کالا و ارز به شمار می‌رود و سالانه میلیاردها ریال جریمه برای متخلفان این بخش صادر می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری