کد خبر 356055

نجات جان یک کودک در پی سقوط از طبقه سوم

کودک ۶ساله‌ای به علت سقوط از طبقه سوم منزل‌شان با خونریزی مغزی و افزایش فشار مغز، از شهرستان گناوه به بخش مراقبت‌های ویژه کودکان در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر منتقل شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دکتر معصومه هاشمی فوق تخصص مراقبت‌های ویژه کودکان در این خصوص گفت: بیمار تحت مراقبت‌های حمایتی تنفسی و درمان دارویی فشار بالای مغز قرار گرفت و بعد از گذشتن از دوره بحرانی به هوشیاری نسبی رسید.

هاشمی افزود: خوشبختانه بیمار مذکور پس از گذشت دو هفته در حالی که کاملاً هوشیار بوده و از طریق دهان تغذیه می‌شد مرخص گردید.

وی عنوان کرد: با توجه به این‌که علت اصلی مرگ و میر کودکان در بوشهر حوادثی چون تصادفات، غرق شدگی، سقوط از ارتفاع، برق گرفتگی، مسمومیت و... است و معمولاً این کودکان به علت آسیب به مغز و سایر ارگان‌های بدن دچار مرگ و یا ناتوانی می‌شوند بهترین کار جهت کاهش این مرگ و میر پیشگیری از بروز این حوادث است.

فوق تخصص مراقبت‌های ویژه کودکان اظهار کرد: طی یک سال و نیم اخیر، پس از افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه کودکان موارد متعددی از این بیماران بستری و به یاری خداوند اغلب آنها با بهبودی کامل یا نسبی مرخص شده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری