کد خبر 337919

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران خبر داد؛

دستگیری مالک امداد خودرو قلابی با ۳۰۰شاکی پس از ۴سال

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از دستگیری فردی خبر داد که با تأسیس شرکت غیرمجاز خدمات امداد خودرو در ۴ سال گذشته اقدام به کلاهبرداری از مالکان خودروها کرده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدعلی اسفنانی در خصوص این موضوع اظهار کرد: این فرد با تأسیس شرکتی بدون مجوز اقدام به خدمات رسانی امداد خودرو می‌کرد که نه مجوز فعالیت داشت و نه اقدامی که انجام می‌داد اثرگذار بود و از افرادی که به علل مختلف خودرویشان در جاده‌های برون شهری دچار مشکل می‌شد با ارائه خدمات بسیار جزئی مبالغ هنگفت دریافت می‌کرد.

وی گفت: شکایت‌های زیادی به تعزیرات ارسال شده بود و تاکنون حدود ۳۰۰ فقره پرونده در این خصوص تشکیل شده و محکومیت این فرد قطعی شده است و این فرد با اسم مستعار همچنان در جاده‌های مختلف کشور فعالیت می‌کرد که با پیگیری آگاهی و معاونت اجرای احکام تعزیرات این فرد اواخر هفته گذشته شناسایی و دستگیر شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به اینکه این پرونده در حال بررسی است، افزود: ضمن اخذ تأمین مناسب از این فرد، نام برده متعهد شد در فاصله زمانی بسیار کمی رضایت شکات را تأمین کند و البته برای این فرد مجازات قانونی هم در نظر گرفته خواهد شد.

اسفنانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از چه طریقی این شرکت به مردم معرفی می‌شد؟ افزود: مردم شماره این شرکت را از مراکز اطلاعات تلفن دریافت می‌کردند، اما مدارک قانونی این‌ها برای ثبت در سامانه‌ها ارائه نشده بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره اینکه مگر سامانه ۱۱۸ نباید شماره‌های شرکت‌هایی را اعلام کند که مجوز دارد؟ گفت: باید اینگونه باشد، اما به سبب بی‌توجهی و همچنین مدارک جعلی متهمان، برخی مواقع شماره‌ای در سامانه ثبت می‌شود و وقتی هم مردم تماس می‌گیرند این شماره‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی افزود: در مورد این شرکت هماهنگی‌ها صورت گرفت و فعالیت شرکت غیر قانونی اعلام شد و حق ارائه خدمات را ندارد.

اسفنانی گفت: این فرد پس از ۴ سال دستگیر شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر