کد خبر 337258

کلاهبرداری به بهانه ماساژ درمانی اینترنتی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان از شناسایی فردی که در فضای مجازی اقدام به تبلیغ ماساژ درمانی می‌‌کرد، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تابناک، سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در یکی از شبکه‌های اجتماعی با درج تبلیغات دروغین و اغوا کننده تحت عنوان ارائه خدمات ماساژ از آن‌ها کلاه‌برداری کرده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای اصفهان ادامه داد: در روند رسیدگی به پرونده مشخص شد که متهم با استفاده از این ترفند به ازای هر درخواست مبلغ 3 میلیون ریال به عنوان بیعانه و رزرو نوبت دریافت کرده و سپس با درخواست تصاویر خصوصی از افراد قصد سوء استفاده و ایجاد مزاحمت برای آن‌ها را داشته است.

وی عنوان داشت: با استفاده از اقدامات تخصصی و پلیسی، متهم شناسایی و با دستور مقام قضائی به این پلیس دلالت داده شد، وی با اقرار به جرم خود، انگیزه اعمال مجرمانه خود را کسب منفعت مالی بیان داشت.

مرتضوی در پایان به شهروندان به خصوص بانوان توصیه کرد: فضای مجازی، فضایی است که هویت واقعی مخاطب و اهداف و مقاصد آن پنهان است و چه بسا در این فضا شیادان سایبری با ترفندهای مختلف و تبلیغات دروغین، سعی در جذب دیگران داشته و در نهایت با جلب اعتماد و ورود به حریم شخصی کاربران، خسارت و صدمات جسمی، روحی، حیثیتی و مالی را بر آنان وارد ساخته و این معامله خطرناک، گاهی به قیمت فروپاشی بنیان یک خانواده و حتی از بین رفتن سلامت جسم و جان یک فرد، پایان خواهد یافت.

رئیس پلیس فتای اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری قسمت ثبت گزارش مردمی برای ما ارسال کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر