کد خبر 335637

آگهی استخدام معلم برای کلاهبرداری

حدود یک ماه قبل پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ فرستاده شد که در آن گروهی از مالباختگان در اظهاراتی مشابه‌ عنوان کرده بودند توسط مدیر یک مؤسسه به‌نام «منشور ادیبان» مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، شاکی‌ها گفتند: از طریق فضای مجازی و همچنین آگهی تبلیغاتی یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار، به مؤسسه‌ای به‌نام «منشور ادیبان» در خیابان جمال‌زاده مراجعه کردیم که مدعی جذب مدرس برای تدریس در آموزشگاه‌های مختلف بود. در زمان تنظیم قرارداد مبالغ مختلفی از ۴۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان از ما دریافت شد، اما با گذشت زمان مشخص شد هیچگونه فعالیتی در زمینه تدریس و معرفی ما به آموزشگاه‌ها یا سایر مؤسسات علمی به‌عنوان مدرس از سوی این مؤسسه صورت نگرفته است. سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در تشریح این خبر گفت: کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در بررسی سوابق و اسناد به‌دست آمده اطلاع پیدا کردند که این مؤسسه فقط یک مؤسسه کاغذی و فاقد هرگونه مجوز قانونی در زمینه جذب مدرس و... است و دفتر مؤسسه نیز فقط یک مکان استیجاری با کاربری اداری است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان موفق به شناسایی مدیر مؤسسه به‌نام سعید- ۵۲ ساله-  که از مجرمان سابقه دار است،  شدند که چندین بار به اتهام کلاهبرداری در پوشش فروش سؤالات کنکور و جعل مدارک دولتی دستگیر و روانه زندان شده است. با شناسایی تصویرمتهم اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری این شخص آغاز شد و سرانجام وی روز 13 بهمن در محدوده خیابان کارگر شناسایی و دستگیر شد.  متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جرم و تأسیس مؤسسه به‌منظور کلاهبرداری شد، اما پس از مواجهه حضوری با تعدادی از مالباختگان و ارائه مستندات از سوی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی به ناچار لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد؛ در حال حاضر متهم با قرار صادره از سوی مقام قضایی، برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین دیگر مالباختگان پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد؛ بنابراین از مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایت‌های خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

ارسال نظر