کد خبر 333429

نجات جان ۱۴۰نفر از ساختمان آتش گرفته در شهرک غرب +عکس

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از نجات جان ۱۴۰نفر از ساکنان یک برج بلند مرتبه که دچار حریق شده بود در منطقه شهرک غرب خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، جلال ملکی، درباره جزئیات این حادثه گفت در ساعت ۲۱:۲۳ دقیقه امشب یک مورد آتش‌‌‌سوزی و مشاهده دود در یک مجتمع مسکونی و برج بلند مرتبه در شهرک غرب به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌‌نشانی اعلام می‌‌شود.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی در اماکن بلند مرتبه و برج‌های مسکونی دارای اهمیت بسیار و حساسیت زیادی است، اظهار داشت: بلافاصله سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تجهیزات کامل و تشک بادی و بالابر حادثه اعزام می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی ادامه داد: آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده می‌کنند در یک برج ۲۷ طبقه که در هر طبقه آن چهار واحد مسکونی وجود داشت، در طبقه دوازدهم در قسمت رایزرها سیم‌‌‌های برق دچار اتصالی و آتش‌سوزی شده بود و از طریق رایزرها طبقه پانزدهم و شانزدهم دور گرفتگی زیادی ایجاد شده بود.

ملکی با بیان اینکه زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند تعدادی از ساکنان در داخل ساختمان حضور داشتند، تصریح کرد: بخشی هم‌چنان در داخل ساختمان گرفتار بودند و نیاز به کمک داشتند. آتش‌نشانان به سرعت خود را به طبقه دوازدهم رسانده و همزمان با خاموش کردن آتش عملیات نجات را نیز آغاز کردند.

وی افزود: خلاصه در نهایت ۱۴۰ نفر از ساکنان ساختمان توسط آتش‌نشانان به سلامت خارج و آتش خاموش و دود نیز تخلیه شد.

آتش سوزی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر