{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 330721

رئیس پلیس فتای تهران از دستگیری پسر جوانی که اقدام به انتشار تصاویر دختر جوان کرده بود و قصد اخاذی داشت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ تورج کاظمی در این باره گفت: چندی قبل دختر جوانی با حضور در اداره پلیس فتای تهران شکایتی نسبت به مزاحمت‌ و تهدیدهای پسر جوانی که با انتشار تصاویرش باعث بی‌آبرویی وی شده بود، ثبت کرد. بنابراین رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت. ماموران در تحقیقات اولیه از این دختر ۲۷ ساله، مطلع شدند که پسر جوانی با به دست آوردن تصاویر دختر جوان اقدام به ساخت صفحات دروغین در اینستاگرام و تلگرام کرده و با پخش کردن تصاویر وی و نوشتن متن‌های غیراخلاقی باعث بی‌آبرویی دختر جوان شده است.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات افزود: کارآگاهان پلیس فتا در ادامه تحقیقات متوجه شدند که پسر جوان برای پایان دادن به انتشار تصاویر و استیکرهای مختلف با تصویر وی، پیشنهاد دریافت ۱۰میلیون تومان پول کرده است که در این مرحله دختر جوان از پلیس درخواست کمک کرده است. همچنین ماموران در گام بعدی تحقیقات پی‌بردند که پسر جوان، برادر یکی از دوستان این دختر است که از چند سال قبل با هم آشنا شده و قصد ازدواج داشته‌اند.

رییس پلیس فتای تهران افزود: با به دست آمدن این سرنخ ماموران علی ۳۲ ساله را دستگیر کردند و پسر جوان وقتی در برابر مدارک و شواهد پلیسی قرار گرفت به ناچار ادعاهایی را مطرح کرد.

وی در تحقیقات پلیسی ادعا کرد ۴ سال قبل از طریق خواهرم با دختر جوان آشنا شدم و در این مدت تصمیم به ازدواج داشتم اما بعد از این همه سال دوستی با هم دچار اختلاف شدیم تا جایی که دختر مورد علاقه‌ام شماره تلفنم را بلاک کرد و دیگر جواب پیام‌هایم را نداد و چون از وی پول طلب داشتم از او خواستم تا بدهکاری‌اش را پرداخت کند اما وقتی دیدم که هیچ اقدامی برای پرداخت نمی‌کند تصمیم به انتقام‌گیری گرفتم. به همین خاطر با توجه به در دست داشتن تصاویر دختر جوان اقدام به ساختن صفحات مختلف و انتشار عکس‌ و استیکر با تصاویرش در شبکه اجتماعی کردم، همچنین تهدید کردم اگر پولم را پرداخت نکند به بی آبرو کردنش ادامه می‌دهم.

سرهنگ کاظمی در ادامه تصریح کرد: بنا به این ادعاهای متهم،‌ وی و دختر جوان برای ادامه رسیدگی به پرونده‌شان در اختیار مقام قضایی در دادسرای جرایم رایانه‌ای قرار گرفتند.

رئیس پلیس فتای تهران در ادامه به شهروندان گفت: این روزها به دلیل گسترش ارتباطات مجازی، شکل گیری روابط دوستانه و عاشقانه افزایش یافته است و هرنوع رابطه ای در فضای مجازی می تواند آسیب هایی را هم به دنبال داشته باشد. اکنون که استفاده از شبکه های اجتماعی امری اجتناب ناپذیر است و بیشترین زمان تعامل ما در این شبکه ها شکل می گیرد، بهتر است درکنار استفاده مطلوب از آن با رعایت برخی آداب از سوء تفاهم و آسیب های تعامل در این فضا جلوگیری کنیم.

بر اساس گزارش اطلاع رسانی پلیس پایتخت، وی افزود: رعایت احترام به حریم خصوصی افراد چه در جامعه و برای تعامل با دیگران و چه در فضای مجازی ضروری است، بنابراین سعی کنید که اعتماد، باعث واکنش سریع شما برای ارسال و پست مطالب شخصیتان نشود. همچنین مطالب را متناسب با مخاطب ارسال کرده و همیشه هوشیارانه عمل کنید تا در آینده از عملتان علیه شما استفاده نشود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری