کد خبر 327215

«حمایت از بیماران MS» بهانه کلاهبرداران بود

رئیس پلیس فتا تهران گفت: ۲ برادر که با کمک ۲ زن و به بهانه کمک به انجمن حمایت از بیماران MS دست به کلاهبرداری میلیاردی زده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، چندی قبل زن جوانی با مراجعه به پلیس فتا تهران از ماجرای کلاهبرداری نیم میلیاردی زن جوانی که تحت پوشش یک خیریه اقدام به فریب وی کرده بود، خبر داد.

زن جوان با حضور در پلیس فتا به ماموران گفت: چندی قبل در یک کانال تلگرامی که به نام انجمن حمایت از بیماران MS ثبت شده بود عضو شدم که در این کانال با 2 زن جوان که مرجان و سمیه نام داشتند، آشنا شدم.

وی افزود: مرجان پس از دوستی شروع به تبلیغات درباره انجمن‌ در خصوص درمان تضمینی و حمایت از بیماران MS در کشور آلمان و رایگان بودن هزینه دارو و درمان در این کشور کرد.

زن جوان ادامه داد: دو زن جوان با عنوان کمک و گرفتن ویزا برای مهاجرت زیرپایم نشستند و با چرب زبانی‌های‌شان مرا وسوسه کردند تا هم برای کمک به انجمن حمایت از بیماران MS همراهی‌شان کنم هم برای مهاجرت از آنها کمک بخواهم.

وی گفت: پس از اعتماد به 2 زن جوان آنها مرا به مرد جوانی که با شماره تلفن کشور آلمان از طریق واتس آپ با من در تماس بود و ادعا می‌کرد در کشور آلمان است، مرتبط کردند؛ در ادامه 500 میلیون تومان به حساب 2 مرد جوان واریز کردم که پس از مدتی متوجه کلاهبرداری این باند حرفه‌ای شدم.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران با اعلام خبر فوق اظهار داشت: بدین ترتیب تیمی از مأموران پلیس فتا تهران برای دستگیری عاملان این کلاهبرداری میلیونی وارد عمل شدند و ماموران در گام نخست پی بردند که حساب بانکی 2 مرد جوان که با هم برادر هستند برای کشور آلمان است و 2 برادر که مقیم کشور آلمان هستند از چندی قبل به ایران بازگشته‌اند.

وی ادامه داد: همین کافی بود تا مأموران با اقدامات فنی و پلیسی سیاوش و آرش را که با هم برادر هستند در عملیات پلیسی دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا تهران گفت: متهمان که راهی جز اعتراف نداشتند از کلاهبرداری میلیونی به بهانه مهاجرت و حمایت از انجمن بیماران MS پرده برداشته و برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری