کد خبر 311017

رئیس کلانتری ۱۱۸ ستارخان:

سرقت کابل‌های برق تهران با خودروی مسروقه و پلاک جعلی

رئیس کلانتری ۱۱۸ ستارخان از دستگیری سارق کابل‌های برق در پایتخت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، سرهنگ علیرضا شعبان‌پور (رئیس کلانتری ۱۱۸ ستارخان) گفت: شب گذشته در محدوده میدان صادقیه عوامل گشت کلانتری ۱۱۸ ستارخان به یک دستگاه پژو پارس مشکی رنگ مشکوک می‌شوند و با توجه به اینکه پنج سرنشین داشت به صورت نامحسوس این خودرو را تحت کنترل قرار می‌‎دهند تا ببینند سرنشینان خودرو قصد انجام چه کاری را دارند.

وی ادامه داد: این خودرو چند دقیقه تحت نظر عوامل گشت کلانتری ۱۱۸ بوده تا اینکه در یک منطقه توقف می‌کند و سپس چهار نفر از خودرو پیاده می‌شوند و دو نفرشان با استفاده از میل گرد که به عنوان پایه از آن استفاده می‌کردند اقدام به بالا رفتن از تیر برق می‌کنند و سپس شروع به قیچی کردن کابل برق با استفاده از دو عدد قیچی صنعتی می‌کنند.

شعبان‌پور اضافه کرد: در این میان بلافاصله واحد گشت وارد عمل می‌شود و نسبت به توقف خودرو و نفراتی که در حال سرقت کابل برق بودند اقدام می‌کند.

رئیس کلانتری ۱۱۸ ستارخان با بیان اینکه خودرو پژو پارس از محل فرار می‌کند و مورد تعقیب خودروی گشت کلانتری ۱۱۸ قرارمی‌گیرد، گفت: تیم گشت به جهت توقف خودرو اقدام به تیراندازی می‌کند، خوشبختانه خودرو پژو پارس متوقف می‌شود و یک نفر نیز که راننده بوده دستگیر می‌شود.

او افزود: راننده که ۳۰ سال دارد می‌گوید، حدود دو روز است که از طریق یکی از دوستانش به نام شهرام با فردی به نام علی افغانی آشنا شده و آن سه نفر دیگر هم از دوستان او هستند.

شعبان‌پور تصریح کرد: با توجه به ابزارآلاتی که از آنان کشف شده کاملا محرز است که سارقان به صورت سازمان یافته و باندی اقدام به سرقت خودرو و کابل برق می‌کردند. پس از استعلام اخذ شده مشخص شد که خودروی پژو پارسی که در اختیار این افراد قرار داشته مسروقه بوده و چند شب قبل سرقت شده و با استفاده از آن خودرواقدام به سرقت کابل وخودروهای دیگر می‌کردند.

رئیس کلانتری ۱۱۸ ستارخان با توضیح اینکه تعدادی پلاک از داخل خودرو کشف شده است، گفت: این پلاک‌ها دارای سابقه سرقت هستند و سارقان با تعویض کردن پلاک سعی می‌کردند از شناسایی خودشان جلوگیری کنند. تحقیقات تکمیلی توسط تیم عملیاتی کلانتری ۱۱۸ ستارخان در دست اقدام است تا نفرات دیگر که در این خصوص اقدام می‌کردند دستگیر شوند.

وی ادامه داد: با بازجویی‌های انجام شده مشخص شد که هر کیلو کابل مسروقه را به مبلغ ۴۵ هزار تومان در منطقه خلازیر به فردی با نام مستعار "دایی" واگذار می‌کردند و می‌فروختند. در حال حاضر حدود ۱۰۰۰ متر کابل که شب گذشته سرقت کردند از این افراد کشف شده است، همچنین خودرو نیز کشف شده که در اختیار کلانتری ۱۱۸ ستارخان قرار دارد. لذا پرونده قضایی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال می‌شود.

شعبان‌پور توصیه کرد: مردم از قرار دادن خودرو در مناطق تاریک که فاقد نوراست خودداری و حتما خودروهایشان را به سیستم ایمنی مجهز کنند و تا حد امکان به جهت پیشگیری از سرقت خودرو از پارکینگ مسقف استفاده کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر