کد خبر 287102

سارقان در خاموشی به سراغ کابل‌های برق می‌روند

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز با بیان اینکه سارقان به محض قطع جریان برق کابل های برق را سرقت می کنند، گفت: سارقان با سرقت این کابل ها مردم و مسئولان شرکت برق را به زحمتی دوچندان در این گرما می‌اندازند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، یکی از معضلات تابستان امسال در سطح کشور و استان البرز که مردم، بازاریان، اصناف و اقشار مردم را به ستوه آورده قطعی های برق است که باید در جای خود دلایل آن بررسی شود. از سوی دیگر افرادی سودجو در زمانی که مردم در سختی بی برقی هستند و در خاموشی به سر می برند به سراغ کابل های برق رفته و با سرقت این کابل ها مردم و مسئولان شرکت برق را به زحمتی دوچندان در این گرما می اندازند.

ناصر اسکندری در توضیح مطلبی درباره کابل دزدی در زمان قطعی برق در استان البرز اظهار داشت: در چند روز گذشته مواردی وجود داشت که سارقان به محض قطع جریان برق در منطقه ای کابل های برق را سرقت کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز افزود: سارقان کابل های برق را قطع می کنند و این گونه موارد گزارش شده است که سبب خسارات مالی به شبکه توزیع برق استان البرز نیز می شود.

وی با اشاره به خسارت های مالی به توزیع برق در درون شبکه برق رسانی به مردم استان البرز اضافه کرد: نخستین خسارت کابل دزدی سارقان به سیستم برق مشترکین است که برای اتصال مجدد برق آن ها با مشکل روبه رو می شویم.

اسکندری با تاکید بر اینکه دزدی کابل ها توسط سارقان به مردم آسیب وارد می کند، گفت: جایگزین کردن کابل برای سیستم توزیع برق نیز سبب مشکلاتی برای کارمندان شرکت توزیع برق می شود که تامین، اجرا و نصب کابل های جدید هزینه هایی را در پی دارد.

از سوی دیگر یکی از مشکلات اساسی مردم قطعی های مکرر برق در استان البرز است که مردم را به سختی زیادی وا داشته است که اسکندری با اشاره به مشکلات قطع برق در استان البرز در پاسخ به سوالی که قطعی های برق تا چه مدت ادامه دارد، اظهار داشت: قطعی های برق تا فروکش کردن دمای ماندگار هوا ادامه دارد و پیش بینی می کنیم تا 10 روز آینده برق به شرایط عادی بازگردد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز افزود: افزایش دما تنها برای استان البرز و کشور نیست بلکه کشورهایی مانند فرانسه، آذربایجان و عراق نیز درگیر افزایش دما و قطعی برق هستند.

وی با بیان اینکه افزایش دما در تمام نواحی مختلف جهان وجود دارد، ادامه داد: دقیقا افزایش دما با رشد مصرف برق رابطه مستقیم دارد.

اسکندری با تاکید بر اینکه به ازای افزایش هر یک درجه دما از 28 درجه به بالا، هزار و 500 مگاوات بار به شبکه سراسری برق اضافه می شود، گفت: استان البرز در اوج مصرف هزار و 300 مگاوات برق مصرف می کند که نشان می دهد عدد اضافه بار به سیستم برق بسیار بزرگ است.

وی با بیان اینکه یک درجه افزایش دما بیش از مصرف برق استان البرز به ظرفیت سیستم برق بار اضافه می کند، تصریح کرد: افزایش دما خطر پذیری شبکه برق را بالا می برد و آسیب هایی مانند سوختگی ترانس و کابل ها را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر