کد خبر 227430

جزبیات مرگ نوزاد گیلانی در بیمارستان الزهرا(س) رشت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به انتشار خبر فوت نوزاد گیلانی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) رشت، گفت: این نوزاد بر اثر ترومای ناشی از زایمان درگذشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، ‌دکتر محمد تقی آشوبی با اشاره به انتشار خبر فوت نوزاد گیلانی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) رشت بر اثر ترومای ناشی از زایمان، اظهار کرد: مادر 26 ساله بارداری به علت دردهای زایمان زودرس (با بارداری 7 ماهه) به مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) رشت مراجعه می‌کند و با توجه به وضعیت جنین، بلافاصله تحت اقدامات درمانی و عمل سزارین قرار می‌گیرد‌.

وی‌ تصریح کرد: نوزاد بلافاصله پس از تولد به علت زایمان زودهنگام و مشکلات تنفسی‌ تحت اقدامات درمانی لازم با حضور فوق تخصص نوزادان قرار گرفت، اما متاسفانه  به علت دیسترس تنفسی شدید علی‌رغم تلاش‌های انجام شده توسط تیم درمان‌ فوت کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یادآور شد: البته بررسی‌ها حاکی از این مطلب است که نوزاد حین زایمان دچار ترومای عمل سزارین، برش ناشی از جراحی بر روی اندام تحتانی (پا) شده که بلافاصله تحت اقدامات درمانی لازم قرار گرفته اما علت اصلی فوت، مشکلات تنفسی شدید بوده است.

آشوبی‌ خاطرنشان کرد: در این خصوص خانواده نوزاد در صورت داشتن هر گونه شکایت می‌توانند به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر