کد خبر 534415

واکنش پلیس به انتشار فیلم سرقت از منزل خانم بازیگر + عکس

رییس پلیس پیشگیری پایتخت درباره انتشار فیلم سرقت بازیگر ایرانی آزیتا ترکاشوند توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ موقوفه‌ای رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در واکنش به انتشار فیلم سرقت بازیگر زن ایرانی اظهار کرد: زمانی که خبر وقوع حادثه‌ای به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شود، هیچ سوالی مبنی بر اینکه حادثه‌دیده یا مالباخته کیست و دارای چه موقعیت اجتماعی است مطرح نمی‌شود چرا که تمام مردم از نظر پلیس یکسان هستند و به تمام پرونده‌ها نیز به طور یکسان رسیدگی می‌شود.

312051_265

وی گفت: گاهی در برخی پرونده‌ها که متعلق به افراد شناخته شده یا اصطلاحا سلبریتی است ما شاهد این موضوع هستیم که جزئیات حادثه از سوی خود این افراد اطلاع رسانی می‌شود و همین موضوع نیز به سبب شهرت فرد مورد توجه قرار می‌گیرد به عنوان مثال در ماجرای سرقت اخیر از خانه یک بازیگر در محله نیاوران رسیدگی به پرونده این سرقت نیز همچون دیگر سرقت‌ها در دستورکار قرار گرفت و از سوی همکاران من در مجموعه پلیس در دستور کار هم قرار دارد.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: پلیس در هیچ یک از موارد هویت مالباخته یا شاکی را اعلام نمی‌کند، اما حالا که ایشان خودشان دست به اعلام این موضوع زده‌اند خوب است که همین موضوع بهانه‌ای شود تا ما از ظرفیت هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های ساخته شده برای ارتقا امنیت و ایمنی کمک بگیریم.

وی افزود: متاسفانه خانه این خانم بازیگر، فاقد کمترین تجهیزات و امکانات تامین امنیت بود، پنجره‌ها در طبقه اول بدون حفاظ بوده و ساختار ومعماری بالکن نیز به گونه‌ای بود که عملا تبدیل به یک پلکان برای سارقان شده بود؛ یکسری موارد ممکن است مربوط به معماری باشد، اما موارد بسیاری از جمله ارتقا امنیت خانه باید از سوی خود صاحبخانه مورد توجه قرار بگیرد که اینگونه نبود.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت عنوان کرد: پلیس قطعا به وظیفه خود در مورد رسیدگی به این پرونده همچون دیگر پرونده‌ها عمل خواهد کرد، اما باید بدانیم که جرائم از سرقت گرفته تا موارد دیگر یک بعدی نیستند و باید چندین عامل دست به دست هم بدهند.

وی افزود: من به این بازیگر کشورمان پیشنهاد می‌دهم حالا که مردم را در جریان سرقت از خانه شان قرار داده، موارد ایمنی و ضعف‌های ایمنی خانه را نیز بیان کند تا شاید مردم با کمک از این موارد توجه بیشتری به ایمنی منازلشان داشته باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    قفل ضد دیلم روی درب نصب کنید و حفاظ ضد دیلم هم مقابل بالکن و پنجره ها که نه تنها ورود سارقین را وقتی منزل نیستید غیر ممکن کنید بلکه از شر سارقین خشن وقتی استراحت میکنید، تلویزیون میبینید یا حتی حمام هستید هم در امان بمانید