کد خبر 454109

رییس بانک جهانی درخواست کرد:

تمدید برنامه تعلیق بازپرداخت وام برای کشورهای فقیر

دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی، از کشورهای عضو گروه جی ۲۰خواست تا برنامه تعلیق بازپرداخت وام برای کشورهای فقیر را تا پایان ۲۰۲۱تمدید کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی، از کشورهای عضو گروه جی ۲۰ خواست تا برنامه تعلیق بازپرداخت وام برای کشورهای فقیر را تا پایان ۲۰۲۱ تمدید کنند. او گفت این اقدام یکی از عوامل کلیدی در تقویت ریکاوری جهانی خواهد بود.

مالپاس در کنفرانس ویدئویی وزیران مالی و رؤسای بانک‌های مرکزی جی ۲۰ گفت: من از شما می‌خواهم چهارچوب زمانی برنامه تعلیق بازپرداخت وام را تا پایان ۲۰۲۱ تمدید کنید و تا جای ممکن حوزه فراگیری این برنامه را گسترش دهید.

رئیس بانک جهانی گفت: ما با این برنامه به پیشرفت‌های بزرگی دست یافته‌ایم اما کارهای بیشتری باید انجام شود.

‌مالپاس گفت: این پاندمی یکی از عمیق‌ترین رکودهای جهانی در چندین دهه اخیر را به وجود آورده است که از لحاظ میزان تأثیرگذاری شاید کاملاً منحصر به فرد باشد.

او گفت: برای کشورهای فقیر، فقر به سرعت در حال رشد است و درآمد میانگین آنها کاهش می‌یابد و رشد اقتصادی به شدت منفی شده است. سطح بدهی این کشورهای که تا به حال هم برخی از آنها را ناپایدار کرده بود، حالا به سطح بحرانی رسیده است. بسیاری از این کشورها قادر به بازپرداخت وام خود نیستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر