کد خبر 446798

ترامپ برخی مقامات چینی را تحریم کرد

کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا با امضای «اعلامیه خط مشی حقوق بشر اویغور در سال ۲۰۲۰» ناقضان حقوق اویغورها و سایر اقلیت ها در چین را تحریم می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، کاخ سفید روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا «اعلامیه خط مشی حقوق بشر اویغور در سال ۲۰۲۰» را امضا و آن را به قانون تبدیل کرد.

این اعلامیه افرادی را که به نقض حقوق بشر و سوء استفاده ابزاری همچون بکارگیری نظام مند اردوگاههای تلقین فکر (شستشوی مغزی)، نیروی کار اجباری و تجسس ناخوانده با هدف امحای هویت قومی و باورهای مذهبی اویغورها و سایر اقلیتها در چین می پردازند، مسئول و پاسخگو می داند.

در بیانیه کاخ سفید درباره این قانون آمده است که آمریکا ضمن محکوم کردن آنچه که نقض حقوق بشر در منطقه «سین‌کیانگ» خوانده شده، تحریم‌هایی را علیه مقام‌های خارجی که در آن دخیل هستند، اعمال می‌کند.

گفتنی است که پیش از این، یک مقام آگاه در دولت آمریکا خبر داده بود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور قصد دارد مصوبه ای را به امضا برساند که به موجب آن، مقامات چینی که ادعا می شود در سرکوب اقلیت مسلمان اویغور در استان سین کیانگ دست داشته اند، مورد تحریم قرار گیرند.

اما این مقام آگاه به یک چارچوب زمانی مشخص برای امضای این مصوبه که ماه گذشته با حمایت دوحزبی در مجالس نمایندگان و سنای آمریکا به تصویب رسید، اشاره ای نکرد.

به رغم امضای این مصوبه از سوی ترامپ، دولت چین هرگونه سوءرفتار با مسلمانان اویغور را رد کرده و می گوید که اردوگاههای واقع در استان سین کیانگ آموزشهای شغلی و حرفه ای ارائه می کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری