کد خبر 442352

از سرگیری فعالیت کارخانه‌های بوش آلمان در مکزیک

شرکت بوش آلمان نیز به تازگی اعلام کرده که با کسب مجوز از دولت مکزیک به زودی فعالیت کارخانه های خود را در این کشور از سر خواهد گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شرکت بوش آلمان که یکی از تامین‌کنندگان و قطعه‌سازان فعال در صنعت خودروسازی در جهان به شمار می رود، به تازگی اعلام کرده است که پس از کسب مجوز از دولت مکزیک قصد دارد به زودی فعالیت و خطوط تولید کارخانه‌های خود در این کشور که تحت تاثیر شیوع گسترده و پاندمی کرونا تعطیل و متوقف شده بود ، را از سر بگیرد.

دولت مکزیک در اواخر مارس ۲۰۲۰ دستور تعطیلی و توقف فعالیت کارخانه‌های مختلف در این کشور را صادر کرد و بدین ترتیب شرکت بوش نیز که از این قانون مستثنا نبود، حدود دو ماه تمامی فعالیت های مربوط به تولید قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی را متوقف کرد.

طبق گزارش رویترز، مقامات دولتی در مکزیک در اواسط ماه جاری میلادی اعلام کردند که شرکت های فعال در صنعت خودرو سازی قادر خواهند بود در صورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تا قبل از آغاز ژوئن ۲۰۲۰ کار و فعالیت خود را آغاز کنند.

شرکت بوش که ۱۲ کارخانه در مکزیک دارد، نیز به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که در ابتدا با ۲۵ درصد از ظرفیت خود آغاز به کار خواهد کرد و به تدریج ظرفیت تولید را با توجه به بررسی شرایط افزایش خواهد داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری