کد خبر 439976

واکنش آمریکا به رای اعتماد به نتانیاهو

وزیر خارجه آمریکا لحظاتی پس از رای اعتماد کنست رژیم صهیونیستی به کابینه ائتلافی نخست وزیر این رژیم از تداوم دوستی و همکاریهای امنیتی بین واشنگتن و تل آویو خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر خارجه آمریکا شامگاه یکشنبه به وقت تهران به رای اعتماد کنست رژیم صهیونیستی به کابینه ائتلافی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم واکنش نشان داد.

 «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا لحظاتی بعد از رای اعتماد کنست رژیم اسرائیل به نتانیاهو در توییتی نوشت:«ما به گرمی از اعلام تشکیل دولت جدید اسرائیل استقبال میکنیم. بسیار خوشبختیم که در اورشلیم چنین شرکای قدرتمند و با تجربه ای داریم و با هم همکاری خواهیم کرد تا امنیت و رفاه مردم خود را ارتقا بخشیم.»

کنست رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با ۷۳ رای به کابینه ائتلافی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم و «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی و سفید رای اعتماد داد. گانتز در سخنرانی در جلسه رای اعتماد کنست گفت پس از سه دور انتخابات بدون حصول پیروزی آشکار،‌ تنها یک گزینه برای احترام به خواسته مردم وجود داشت و آن ایجاد اعتماد میان ما بوده است.

«یائیر لاپید» رهبر مخالفان کابینه نتانیاهو نیز در سخنرانی در کنست گفت: «شما امروز به کسی اعلام وفاداری کردید که تا یک هفته دیگر محاکمه وی به دلیل رشوه و فساد آغاز خواهد شد. در دنیای واقعی شما حتی به فرزندان خود اجازه بازی کردن با چنین مردی را نمی‌دهید اما وی در این ساختمان نخست وزیر است.»

نتانیاهو نیز در سخنرانی خود در کنست گفت: «هم اکنون زمان اجرای قوانین اسرائیل در بخش‌هایی از کرانه باختری فرا رسیده است. این به حفظ صلح منجر می‌شود و اجازه می‌دهد تا شهرک‌نشینان پس از هر ترتیبات دائمی نیز در خانه‌های خود باقی بمانند.»

پس از یک سال آشفتگی سیاسی در سرزمین‌های اشغالی و پس از سه بار برگزاری انتخابات، سی و پنجمین کابینه رژیم صهیونیستی در کنست سوگند یاد کرد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر