کد خبر 439890

سیاستمدار آلمانی؛

چینی‌ها به‌دنبال خرید شرکت‌های بحران‌زده اروپایی هستند

یک سیاستمدار برجسته آلمانی هشدار داد چینی‌ها در اوضاع همه‌گیری کرونا در حال خرید شرکت‌های بحران‌زده اروپایی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «مانفرد وبر» رهبر فراکسیون «حزب مردم اروپا» (EPP) در پارلمان اروپا امروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با نشریه «ولت آم زونتاگ» اعلام کرد، با طرح ممنوعیت یک ساله سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی در اروپا موافق است.
به گفته وی، این شرکت‌ها که از حمایت دولت چین سود می‌برند می‌کوشند شرکت‌های اروپایی درگیر بحران کرونا را به زیرقیمت خریداری کنند.
وبر افزود: ما باید به طور قانونی تجارت چینی ها در اروپا را به مدت یک سال و تا پایان بحران کرونا ممنوع و فرصت فروش برای شرکت های اروپایی را فراهم کرده تا از این طریق از خودمان محافظت کنیم.
رهبر فراکسیون «حزب مردم اروپا» (EPP) در پارلمان اروپا تاکید کرد، چین در آینده بزرگترین رقیب اروپا در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی خواهد بود که به دنبال گسترش قدرت و نفوذ خود در جهان و گرفتن جای ایالات متحده است.
اعضای دولت آلمان یک ماه پیش برای وضع قوانینی در محافظت از شرکت‌های داخلی در مقابل تصاحب ناخواسته توسط سرمایه‌گذاران کشورهای غیراروپایی به توافق رسیدند.
مقام‌های آلمان تصاحب شرکت روباتیک باواریایی «Kuka» توسط چینی‌ها در سال ۲۰۱۶ میلادی را یک زنگ خطر می‌دانند که به آنها درباره لزوم حافظت از بخش‌های استراتژیک اقتصاد خود هشدار می‌دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر