کد خبر 439814

حمله بی‌سابقه اوباما به ترامپ

رئیس جمهور سابق آمریکا در اقدامی نادر در یک سخنرانی به صورت علنی عملکرد دونالد ترامپ و مقامهای دولت فعلی را بدون آنکه مستقیما از آنها نام ببرد مورد حمله قرار داده و از نحوه پاسخ دهی این دولت به بحران شیوع کروناویروس در آمریکا انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا این اظهارات را در جریان سخنرانی خطاب به شرکت کنندگان در دو جشن مجازی فارغ التحصیلی شامل دانش‌آموزان دبیرستان و دانشجویانی که به جای حضور پیدا کردن در جشن در خانه‌هایشان مانده‌ بودند، مطرح کرد. این جشن‌های فارغ‌التحصیلی به طور سنتی هر سال در فصل بهار در آمریکا برگزار می‌شوند.

اوباما در سخنانش خطاب به فارغ‌التحصیلان چند دانشگاه و برخی کالج‌هایی که به صورت سنتی متعلق به سیاهپوستان بوده‌اند، گفت: این همه‌گیری ویروس بیش از هر چیز سرانجام به صورت کامل روی این ایده که بسیاری از افراد مسئول می‌دانند دارند چه کار می‌کنند، خط بطلان کشید.

او ادامه داد: خیلی از این افراد حتی وانمود هم نمی‌کنند که مسئول هستند.

اوباما بعد از سخنانش در مراسم اول، در یک مراسم دیگر نیز که برای دانش آموزان دبیرستان ایراد کرد موضوعاتی مشابه را مطرح کرده و از دانش آموزان خواست هر جایی که رهبران کشورشان کوتاهی می‌کنند قدم جلو بگذارند. او خاطرنشان کرد: چنانچه قرار باشد جهان وضعیت بهتری پیدا کند این امر به عهده شما است.

اوباما ادامه داد: این طرز تفکر کودکان است که صرفاً کاری را که احساس کنند خوب و مناسب و آسان است انجام دهند. متاسفانه تعداد زیادی از به اصطلاح افراد بالغ در کشور ما از جمله عده‌ای با عناوین جذاب و شغل‌های مهم همچنان این طرز تفکر را دارند و به همین دلیل وضعیت امور انقدر گند است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    اوباما خیلی از ترامپ بهتره