کد خبر 439257

واکنش ترامپ به پیشنهاد ضدچینی گراهام

رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی با انتقاد از چین به دلیل شیوع کرونا از موافقت خود برای تحریم چین خبر داده است و این کشور را تهدید به تحریم کرد.

به گزارش سی ان ان، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی با انتقاد از چین به دلیل شیوع کرونا از موافقت خود برای تحریم چین خبر داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، ترامپ با اشاره به برخی پیشنهادات برای تحریم چین گفت: با نظر سناتور لیندسی گراهام برای تنبیه چین به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان موافقم و در حال بررسی این موضوع هستیم.

رئیس جمهور جنجالی آمریکا در توجیه آمار بالای کرونا در کشورش این گونه توجیه کرد: ما بیشترین تست کرونا را در جهان انجام داده ایم و به همین دلیل شمار مبتلایان در آمریکا بیشتر از سایر کشورها است. تاکنون بیش از ۱۰ میلیون تست کرونا در ایالات متحده صورت گرفته است.

دونالد ترامپ همچنین قرنطینه معاون اول خود، مایک پنس را به دلیل ابتلای یکی از کارکنان به کرونا عنوان کرده و با انتقاد از تداوم محدودیت‌های ناشی از کرونا در آمریکا گفت: بسته ماندن مدارس برای من موضوعی غیرقابل قبول است و بازگشایی مدارس را بررسی می‌کنیم.

نظرسنجی‌های انجام گرفته در آمریکا، نشان می‌دهد اکثر آمریکایی‌ها از واکنش رئیس جمهوری به شیوع بیماری کووید -۱۹ ناراضی هستند.

بر اساس نتایج نظرسنجی مؤسسه پیو، حدود ۶۵ درصد مردم امریکا معتقدند که واکنش «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری و دولت آمریکا به شیوع ویروس کرونا بسیار کُند بوده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۷۳ درصد از شهروندان آمریکایی نیز بر این باورند که به دلیل شیوع ویروس کرونا بحرانی جدی در پیش است.

آمریکا از نظر دارا بودن تعداد مبتلایان به کرونا، جایگاه نخست را در جهان دارا است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر