{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438005

مسئولان درمانی ترکیه با اعلام آمار جدیدی از تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در این کشور، اعلام کردند نزدیک به هزار و پانصد نفر در یک روز به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روند افزایشی تعداد مبتلایان ویروس «کووید۱۹» در ترکیه بعد از اعمال تدابیر سختگیرانه دولت این کشور برای مقابله با شیوع این بیماری، تا حدودی متوقف شده و تقربیا سیر نزولی به خود گرفته است.

«فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه شامگاه شنبه با صدور بیانیه‌ای گزارش داد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۵۴۶ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده که نسبت به دیروز کاهش جزئی داشته است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ترکیه، در همین بازه زمانی همچنین ۵۰ بیمار مبتلا به این ویروس در ترکیه جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه به ۱۳۷۱۱۵ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۳۷۳۹ تن افزایش یافت.

وزیر بهداشت ترکیه با بیان اینکه تا کنون بیش از ۱.۳ میلیون مورد تست ابتلا به ویروس کرونا در این کشور انجام شده، گفت از تعداد کل بیماران، ۹۰ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد حدود ۴ میلیون و ۷۷ هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند، ۲۸۰ هزار نفر فوت کرده‌اند و یک میلیون و ۴۲۵ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری