{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437044

در تدابیر محتاطانه اتخاذ شده از سوی مقامات ایتالیایی برای برداشتن تدریجی برخی محدودیت‌‌‌ها،‌ نوعی توجه ویژه نسبت به احتمال از سرگیری شیوع ویروس در این کشور نیز لحاظ شده است.

ایتالیا، نخستین کشور اروپایی که در پی شیوع گسترده ویروس کرونا شهروندان خود را در قرنطینه قرار داد در جهت کاهش برخی محدودیت‌ها و اعطای آزادی‌های مشروط و کنترل شده گام بر می‌دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، این در حالیست که در تدابیر محتاطانه اتخاذ شده از سوی مقامات ایتالیایی برای برداشتن تدریجی برخی محدودیت‌‌‌ها،‌ نوعی توجه ویژه نسبت به احتمال از سرگیری شیوع ویروس در این کشور نیز لحاظ شده است.

مقامات ایتالیایی همانطور که ساکنان این کشور انتظار آن را می‌کشیدند، قرار است برخی محدودیت‌ها که اقتصاد کشورشان را از زمان شیوع بیماری همه‌گیر کووید19 تاکنون به زانو درآورده،‌ کاهش دهند.

این گشایش نسبی و مشروط اما همان‌گونه که از پیش اعلام شده بود بسیار محتاطانه است. خروج تدریجی از مقررات بسیار سختگیرانه قرنطینه عمومی در ایتالیا همچنان شهروندان این کشور را ملزم به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز خرید و به خصوص در وسائل حمل و نقل عمومی خواهد کرد.

این در حالیست که برخی مغازه‌ها و خرده فروش‌ها اجازه از سرگیری فعالیت دریافت نکرده و رستوران‌ها و بارها نیز همچنان در ایتالیا تعطیل هستند.

مقامات پزشکی همچنان دورکاری را تا جایی که امکان دارد توصیه می‌کنند و برپایی اجتماعات، پیک نیک در پارک و حتی میهمانی‌های پرجمعیت خانوادگی منع شده است؛ هرچند که افراد این اجازه را دارند برای دیدار نزدیکان و بستگان خود در منطقه‌ای که سکونت دارند، تردد کنند.

 این مقررات به ویژه باید در وسائل حمل و نقل عمومی رعایت شود که با ظرفیتی کم‌تر از معمول و اجبار به همراه داشتن ماسک فعالیت روزانه را از سر می‌گیرند.

در مقررات جدید در عوض به شهروندان اجازه داده شده بدون محدودیت مکانی و در نظر گرفتن فاصله با منازل، به گردش بروند یا به همراه فرزندان بدوند و دوچرخه سواری کنند.

 بیش از 212 هزار ایتالیایی تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده و 29 هزار نفر نیز جان باخته اند.

ایتالیا

ایتالیا

ایتالیا

ایتالیا

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری