کد خبر 436996

یک سوم اروپایی‌ها توان تامین مخارج غیرمنتظره خود را ندارند

مطابق ارزیابی اداره آمار اتحادیه اروپا، یک سوم اروپایی‌ها توان تامین مخارج غیرمنتظره خود را ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، یک سوم ساکنان اتحادیه اروپا(32 درصد) در سال 2019 در تامین مخارج غیرمنتظره مالی همچون جراحی، برگزاری مراسم ترحیم، جایگزینی ماشین لباسشویی خراب یا خودروی فرسوده ناتوان بودند.

مطابق ارزیابی اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات)، نسبت افرادی که در مواجهه با هزینه‌های پیش‌بینی نشده مشکل مالی دارند در سال 2012 به اوج خود رسید و تا مرز 40 درصد افزایش یافت. با وجود کاهش 8 واحد درصدی در 7 سال گذشته ولی این نگرانی وجود دارد که تحت تاثیر رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا شرایط مالی اروپایی ها در سال 2020 بار دیگر رو به وخامت بگذارد.

تازه‌ترین گزارش یورواستات نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی 56 درصد افراد مجرد دارای فرزند در تامین هزینه‌های غیرمترقبه زندگی خود ناتوان بوده‌اند. این نسبت در میان خانوارهای تک نفره 40 درصد بوده است.

همچنین زنان مجرد در مقایسه با مردان مجرد در مهیا کردن مخارج پیش‌بینی نشده خود مشکل بیشتری داشته‌اند. به طوری که این نسبت در میان زنان مجرد 43 درصد و در بین مردان مجرد 36 درصد گزارش شده است.

کمترین مشکل تامین مالی مخارج برآورد نشده با 25 درصد در میان زوج های فاقد فرزند بوده است. این نسبت در بین خانوارهای 3 نفره تا 28 درصد افزایش یافته است.

به گزارش یورونیوز، در بین 27 کشور عضو اتحادیه اروپا، بالاترین سهم افرادی که قادر به پرداخت هزینه‌های غیر منتظره مالی خود نیستند، به ترتیب در کشورهای کرواسی (52٪)، لتونی (50٪) ، یونان و قبرس (هر دو 48٪) ، لیتوانی (47٪) و رومانی ( 44٪) گزارش شده است.

در مقابل تنها کمتر از یک چهارم مردم کشورهای دانمارک (23٪)، چک و هلند (22٪) ، لوکزامبورگ، اتریش و سوئد (هر سه 20٪) و مالت (15٪) با تامین هزینه‌های غیر منتظره مالی روبرو بوده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر