کد خبر 436711

افزایش شمار جانباختگان و مبتلایان به کرونا در بلژیک و هلند

رسانه ها از افزایش شمار جانباختگان و مبتلایان به کرونا در بلژیک و هلند خبر می دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مرکز مدیریت بحران بلژیک امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با ابتلاء ۳۶۱ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به کووید -۱۹ در این کشور به ۵۰ هزار و ۲۶۷ نفر افزایش یافته است.

مرکز مدیریت بحران بلژیک در این خصوص اعلام کرد که شمار قربانیان نیز با مرگ ۸۰ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۷ هزار و ۹۲۴ نفر افزایش یافته است.

این در حالیست که ۴۶ درصد قربانیان کرونا در این کشور در بیمارستان‌ها و ۵۳ درصد آنان نیز در خانه‌های سالمندان فوت کرده‌اند.

مطابق با اعلام مرکز مدیریت بحران بلژیک، مجموع بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نیز با کاهش ۱۹ نفری به ۶۵۵ نفر رسیده و ۶۹ نفر نیز طی ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان مرخص شده‌اند.

این در حالیست که بلژیک با حذف تدریجی قوانین فاصله‌گذاری، مرحله اول روند عادی‌سازی امور در زندگی و کار مردم را امروز آغاز کرد. در این راستا با شرط رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برخی از مغازه‌ها فعالیت‌ خود را از سر خواهند گرفت. همچنین دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی کمتر از ۴ نفر نیز آزاد خواهد شد. در حالیکه سفرهای اتوبوس و قطار افزایش می‌یابد، استفاده از ماسک برای کودکان بالای ۱۲ سال نیز اجباری خواهد بود.

از سوی دیگر، مؤسسه ملی بهداشت عمومی و محیط زیست هلند هم امروز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار قربانیان کووید-۱۹ در این کشور با فوت ۲۶ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۵ هزار و ۸۲ نفر رسیده است.

براساس این بیانیه، در ۲۴ ساعت اخیر ۴۲ نفر دیگر به‌دلیل داشتن علائم کووید-۱۹ به بیمارستان منتقل شده و شمار بیماران بستری به ۱۱ هزار و ۳۷ نفر افزایش یافته است.

همچنین تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ در هلند با افزایش ۱۹۹ نفری در ۲۴ ساعت اخیر به ۴۰ هزار و ۷۷۰ نفر رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر