{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435677

براساس اطلاعات جدید منتشر شده، افول اقتصاد منطقه یورو در سه ماه اول سال جاری میلادی رکورد جدیدی رقم زد و اقتصاددانان سقوط بیشتر وضعیت اقتصادی این منطقه را پیش‌بینی کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اطلاعات منتشر شده توسط دفتر آماری یورواستات متعلق به اتحادیه اروپا نشان میدهد که اقتصاددانان وضعیت وخیم‌تر اقتصادی در این منطقه را برای نیمه دوم سال جاری میلادی پیش‌بینی می‌کنند.

این اطلاعات جدید نشان میدهد که اقتصاد کشورهای واحد یورو در سه ماه اول سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ حدود ۳.۸ درصد کوچکتر شده که بالاترین میزان افول اقتصادی از سال ۱۹۹۵ تاکنون است.

"اندرو کنینگام" یک اقتصاددان در این زمینه گفت: پیش‌بینی‌ها از سقوط بیشتر وضعیت اقتصادی یورو در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ خواهد بود و بیشتر این رکود اقتصادی مرتبط با شدت محدودیت‌ها و کسب‌وکارها برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا بوده است.

براساس این گزارش، اقتصاد فرانسه ۵.۸ درصد، اسپانیا ۵.۲ درصد، بلژیک ۳.۹ درصد و اتریش ۲.۵ درصد کوچکتر شده ‌است.

"برت کالین" یک اقتصاددان دیگر نیز در این راستا گفته است، فرانسه و اسپانیا در میان کشورهایی بودند که تدابیر محدودکننده شدیدی را برای مهار کرونا اعمال کرده‌اند بنابراین اقتصادشان آسیب بیشتری خورده است.

اقتصاددانان همچنین افزایش نرخ شمار بیکاران در منطقه یورو را طی ماههای آتی پیش‌بینی کرده‌اند.

"پائولو جنتیلونی" یک کمیسیونر امور اقتصادی و مالی در اتحادیه اروپا تصریح کرد: اطلاعات مربوط به تولید ناخالص داخلی کشورهای اروپایی نشان میدهد که اروپا در حال تجربه شوک اقتصادی است و به همین دلیل ما به یک طرح بهبود وضعیت اقتصادی که به اندازه کافی بزرگ باشد، نیاز داریم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری