{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435665

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران تصریح کرد که ایران نباید تسلیم اقدامات تحریک‌آمیز و لفاظی‌های خشونت‌بار و تهاجمی آمریکا شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران تصریح کرد که ایران نباید تسلیم اقدامات تحریک‌آمیز و لفاظی‌های خشونت‌بار ایالات متحده آمریکا شود.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «دیلی استار»، زاخارووا ضمن اشاره به لفاظی‌های ضدایرانی اخیر مقام‌های آمریکایی گفت: «ما خواستار خویشتنداری و هوشیاری حداکثری و نه تسلیم (ایران) در مقابل اقدامات تحریک‌آمیز و لفاظی‌های خشونت‌بار و تهاجمی هستیم».

نیروی دریایی آمریکا چند هفته پیش با برگزاری مانورهای نظامی در آب‌های خلیج فارس تنش‌ها را افزایش داد. نیروی دریایی آمریکا چند روز بعد مدعی شد که قایق‌های ایران برای کشتی‌های آمریکا مزاحمت ایجاد کرده‌اند. 

پس از آن نیز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت ماه) در توئیتی نوشت به نیروی دریایی آمریکا دستور داده قایق‌های ایران را هدف قرار دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تصریح کرد که هر دو کشور ایران و آمریکا «باید مطابق با هنجارها و اصول بین‌المللی» عمل کنند و ادامه داد: «مسکو همیشه ثبات امنیت خلیج (فارس) را یک عامل کلیدی قلمداد می‌کند که بر اوضاع منطقه تأثیر می‌گذارد».

مقام‌های آمریکایی در هفته‌های اخیر لفاظی‌ها و فشارها به ایران را تشدید بخشیده‌اند و روز گذشته (چهارشنبه)، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با لحنی تهدیدآمیز گفت که بعد از لغو تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران در اکتبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹)،، آمریکا اجازه خرید سلاح را به ایران نخواهد داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری