کد خبر 435429

بلومبرگ مطرح کرد؛

آمریکا در حال ساخت ۴۸ پایگاه جنگ الکترونیک در فضا است

یک رسانه آمریکایی از تلاش نیروی فضایی آمریکا و ساخت ۴۸ پایگاه زیرزمینی برای پارازیت انداختن و مختل کردن ماهواره های مخابراتی روسی یا چینی درشروع یک درگیری محتمل است.

به گزارش اقتصادآنلاین به  نقل از فارس، یک رسانه آمریکایی از تلاشهای فضایی آمریکا برای پارازیت انداختن و ایجاد اختلال در ماهواره های مخابراتی رقبای خود از جمله چین و روسیه  است.

وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» چندی قبل در این باره نوشت، نیروی فضایی آمریکا در حال ساختن پایگاه های زمینی برای مهار ماهواره ها  در نخستین ساعات آغاز یک درگیری است.

به گزارش این رسانه، نیروی فضایی آمریکا در حال ساخت ۴۸ پایگاه زیر زمینی در هفت سال بعدی برای جنگ الکترونیکی علیه ماهواره های روسی یا چینی است و اولین سامانه از این نوع جنگ افزار ماه گذشته بعد از سال ها تلاش عملیاتی شد.

آمریکا مدعی است که روسیه و چین  فضا را نظامی کرده اند و بدین طریق قابلیتهای نظامی آمریکا در خطر است. این کشور در همین زمینه مدعی است که روسیه در هفته های گذشته یک موشک ضد ماهواره به فضا ارسال کرد.

«ژنرال جان ریموند»، فرمانده عملیات فضایی آمریکا ضمن صدور هشدار در این خصوص ابراز داشت که این آزمایش مثالی دیگر از تهدیداتی است که ایالات متحده و سیستم‌های فضایی متحد آن به‌شکل واقعی با آنها مواجه هستند، تهدیداتی که به زعم او جدی و رو به رشد هستند.

واشنگتن در حالی در خصوص تهدیدات فضایی از جانب روسیه هشدار می‌دهد که پیش از این، روسیه از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل تلاش برای تصرف سایر سیاره‌ها انتقاد کرده بود.

سازمان فضایی فدرال روسیه دونالد ترامپ را متهم کرده با صدور یک فرمان اجرایی به دنبال زمینه‌چینی برای تصرف سایر سیاره‌ها است. این نهاد روسی گفته قواعد جدیدی که دولت آمریکا به دنبال آنها است به چشم‌انداز همکاری‌های بین‌المللی در فضا لطمه زده و آن را مخدوش می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر