کد خبر 433548

واکنش پنتاگون به قرار گرفتن ماهواره نظامی ایران در مدار

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در واکنش به قرار گرفتن ماهواره نظامی ایران در مدار زمین اعلام کرد، واشنگتن در حال رصد برنامه ماهواره‌ای تهران است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به قرار گرفتن نخستین ماهواره نظامی ایران در مدار زمین واکنش نشان داد.

ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره بر ۳ مرحله ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

به گزارش آسوشیتدپرس، سخنگوی وزات دفاع آمریکا (پنتاگون) در واکنش به قرار گرفتن ماهواره نظامی ایران در مدار زمین اعلام کرد، واشنگتن به رصد برنامه ماهواره‌ای ایران ادامه می‎دهد.

«رابرت لودویک» به این خبرگزاری آمریکایی گفت: «با وجود آنکه تهران در حال حاضر موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای ندارد اما با توجه تمایلش برای داشتن یک موازنه استراتژیک در برابر ایالات متحده ممکن است سبب شود که به سمت تولید موشک بالستیک بین قاره ای برود».

اولین واکنش رسمی پنتاگون به قرار گرفتن ماهواره نور ایران در مدار زمین در حالی صورت گرفته که پیش از این مقام‌های آمریکایی بارها در رد برنامه فضایی صلح‌آمیز ایران موضع گرفته‌اند.

در همین ارتباط «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ در واکنش به اقدام ایران در پرتاب ماهواره ظفر واکنش در پیام توئیتری نوشته بود: «رژیم ایران از پرتاب ماهواره برای توسعه بیشتر توانایی‌های موشک بالستیک خود استفاده می‌کند که به این کشور اجازه می‌دهد تا دشمنان خود را تهدید کرده و ثبات منطقه‌ای را نیز تهدید کند» 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر