کد خبر 432590

اروپا برای بهبود اقتصادی به ۵۰۰میلیارد یورو احتیاج دارد

اروپا حداقل به ۵۰۰ میلیارد یوروی دیگر از موسسات اتحادیه اروپا برای تامین مالی بهبود اقتصادی پس از پایان همه گیری ویروس کرونا نیاز دارد.

به گزارش رویترز، اروپا حداقل به 500 میلیارد یوروی دیگر از موسسات اتحادیه اروپا برای تامین مالی بهبود اقتصادی پس از پایان همه گیری ویروس کرونا نیاز دارد. این علاوه بر بسته کمکی 500 میلیارد یورویی است که قبلا اعلام شده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کلاز رگلینگ، رئیس مکانیسم ثبات اروپا گفت راحت ترین راه برای تامین چنین هزینه ای از طریق کمیسیون اروپا و بودجه اتحادیه اروپاست.

وی گفت:« به نظر من، ما برای فاز دوم حداقل به 500 میلیارد یوروی دیگر از طرف موسسات اروپا نیاز داریم ولی شاید این رقم از این هم بیشتر باشد».

وزرای دارایی اتحادیه اروپا در نهم آوریل در مورد شبکه های ایمنی برای شرکتها و اشخاص با ارزش کلی 540 میلیارد یورو موافقت کردند.

آنها همچنین توافق کردند منطقه یورو که طبق پیش بینی صندوق بین المللی پول در سال جاری میلادی به خاطر همه گیری ویروس کرونا 7.5 درصد راکد می‌شود، برای بهبود اقتصادی نیاز به پول دارد ولی در مورد مقدار این تامین مالی و نحوه بدست آوردن آن نظرات متفاوتی وجود داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر