{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 431630

توسط وزارت ترابری اعطا شد؛

وزارت ترابری ایالات متحده برای کمک به فرودگاه‌های آمریکا که به دلیل شیوع ویروس کرونا و متعاقب آن کاهش چشمگیر میزان تقاضای مسافرت به شدت ضربه خورده‌اند، ۱۰ میلیارد دلار در قالب وام بلاعوض اعطا کرد.

به گزارش رویترز، کنگره آمریکا ماه گذشته این مبلغ را تایید کرده بود و وزارت ترابری نیز پیش‌تر ۲۵ میلیارد دلار به سیستم حمل و نقل عمومی و یک میلیارد دلار به شرکت راه‌آهن مسافربری آمتراک اعطا کرده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، «اِلین چائو» وزیر ترابری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این ۱۰ میلیارد دلار اعتبار اضطراری به تامین بودجه و تداوم فعالیت فرودگاه V های کشور ما در جریان این بحران کمک کرده و باعث حفظ مشاغل خواهد شد.

فرودگاه ها می‌تونند از این اعتبار برای هزینه‌های سرمایه‌ای، مخارج عملیاتی شامل پرداخت حقوق پرسنل و خرید تجهیزات و همچنین پرداخت بدهی‌ها استفاده کنند. به دنبال کاهش ۹۵ درصدی تقاضا در بخش مسافرت، فرودگاه‌های آمریکا نسبت به ضرر دستکم ۱۳.۹ میلیارد دلاری در سال جاری هشدار داده‌اند؛ برخی گفته‌اند که بدون کمک دولت آنها نمی‌توانند وام‌های اخذ شده برای بخش خدمات خود را نیز پرداخت کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری