کد خبر 431516

چین یک بیمارستان جدید برای بیماران کرونایی ساخت

با شیوع موج دوم ویروس کرونا در چین، این کشور در یکی از شهرهای مرزی اش با روسیه، یک بیمارستان جدید برای پذیرش بیماران کرونایی احداث کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این بیمارستان در شمال شرقی چین در شهری به نام "سوی فنخه" و با ظرفیت ۵۷۰ تخت احداث شده است این شهر از هفته گذشته به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا قرنطینه شده است.  

به گفته رسانه های دولتی چین، روسیه به بزرگترین مبدا واردات ویروس کرونا به چین تبدیل شده است بیشتر بیماران وارداتی، شهروندان چینی هستند که در کشور همسایه تجارت می کنند مقامات بهداشتی چین اعلام کرده اند ۹۰ درصد موارد وارداتی ابتلا به ویروس کرونا در روزهای اخیر از روسیه وارد چین شده اند.

عملیات ساخت این بیمارستان موقت ۱۳ طبقه که پیش از آن یک ساختمان خالی بود از ۶ آوریل آغاز شده بود و اکنون آماده پذیرش بیماران است شهر "سوی فنخه" دارای ۲۷ کیلومتر مرز مشترک با روسیه است.

"سوی فنخه" دارای جمعیتی حدود ۷۰۰ هزار نفر است در روزهای گذشته آزمایش کرونا ۲۴۳ تن در این شهر از میان یک هزار فرد مشکوکی که مورد آزمایش قرار گرفته اند مثبت اعلام شده است.

با توجه به اینکه تعداد موارد جدید در چین تقریبا به صفر رسیده است این کشور اکنون نگران موارد وارداتی است و تلاش های خود را برای غربالگری ورودی جدید از خارج از کشور افزایش داده است برای مثال از مجموع ۴۶ مورد جدید شناسایی شده در روز گذشته ۳۶ نفر آنها وارداتی و از کشورهای دیگر به چین سفر کرده اند.

پیش از این چین مسیر ریلی خود با روسیه را با هدف کنترل شیوع ویروس کرونا قطع کرده بود.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز دوشنبه در سراسر جهان به حدود دو میلیون تن رسیده است آمار جان باختگان هم ۱۲۶ هزار و ۶۰۰ تن گزارش شده است در حالی که ۴۷۸ هزار نفر هم بهبود یافته‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر