{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 431220

رییس جمهور آمریکا در پیامی نوشت که خودش در خصوص زمان بازگشایی اقتصاد آمریکا تصمیم خواهد گرفت.

به گزارش رویترز، در شرایطی که آمریکا به اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان تبدیل شده و شمار قربانیان در آن از هر کشور دیگری بیشتر است، دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت که تصمیم گیری در خصوص زمان بازگشایی اقتصاد آمریکا تنها بر عهده وی خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ترامپ در توییتر نوشت:به دلایل خیلی زیادی، این مساله به تصمیم رییس جمهور بستگی خواهد داشت و من از نزدیک در حال مشورت با فرمانداران هستم و این روند ادامه خواهد داشت. من تصمیم درست را پس از مشورت با فرمانداران و با توجه به وضعیت تولید اتخاذ خواهم کرد، خیلی طول نخواهد کشید!

ترامپ هم چنین با مقصر دانستن مطبوعات در زمینه کرونا گفت که دولت تصمیمات خود را بر اساس مشورت با فرمانداران اتخاذ خواهد کرد.

بسیاری از جمهوری خواهان از جمله دونالد ترامپ و استیون منوچین، وزیر خزانه داری خواهان پایان یافتن تعطیلی سراسری کسب و کارها از ابتدای ماه آینده هستند اما دموکرات ها و ایالت هایی که فرمانداران آن ها دموکرات هستند، خواستار تمدید قرنطینه هستند. با این حال برخی از کارشناسان حقوقی معتقدند که ترامپ اختیارات محدودی برای اجبار کردن کارکنان برای بازگشت به کار هستند.

به دنبال تعطیلی گسترده کسب و کارها در آمریکا به دنبال شیوع گسترده کرونا و تنها در طول سه هفته اخیر، حدود ۱۶.۸ میلیون نفر از شاغلین آمریکایی برای دریافت مزایای بیکاری درخواست داده اند.

نانسی پلوسی، رئیس کنگره آمریکا با ابراز نگرانی نسبت به بیکار شدن گسترده شهروندان آمریکایی گفته است که به دلیل بیکاری بالا، ممکن است پس از پایان بحران کرونا با یک بحران افسردگی در آمریکا مواجه شویم.

وی با بیان اینکه بحران کرونا چالشی بسیار سخت برای کسب و کارهای نوپا و کوچک خواهد بود افزود: هنوز به طور دقیق نمی توانیم بگوییم که اقتصاد چه زمانی بازگشایی شده و فعالیت ها به سطح پیش از زمان بحران باز خواهند گشت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری