کد خبر 430372

عربستان درباره ماه رمضان تصمیم گرفت

وزارت امور اسلامی عربستان اعلام کرد که تعلیق برگزاری نماز جماعت در ماه مبارک رمضان در مساجد این کشور ادامه خواهد داشت مگر اینکه تصمیم دیگری اتخاذ شود.

به گزارش سی ان ان، محمد العقیل معاون وزیر امور اسلامی عربستان با اعلام این خبر افزود که این اقدام برای جلوگیری از ابتلای نمازگزاران به ویروس کرونا صورت گرفته و این روند ادامه خواهد داشت مگر اینکه تصمیمی بر خلاف آن توسط شورای علما و مقامات مربوط گرفته شود.  

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در حالی که عربستان نیز با عواقب ناشی گسترش بیماری کووید ۱۹ مواجه است، العقیل ابراز امیدواری کرد که این مشکل پیش از ماه رمضان برای این کشور حل شود.
شورای عالی علما عربستان روز ۱۷ مارس (۲۷ اسفند ۹۸) به عنوان بخشی از اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، توقف برگزاری نماز جماعت و نماز جمعه را برای تمام نمازگزاران در مساجد سراسر کشور ضروری اعلام کرد.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز ۲۱ اسفند ماه ۹۸ تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر