{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 429943

کمیسیون اروپا اعلام کرد

بانک مرکزی اروپا به وزیران مالی منطقه یورو اعلام کرده است که این بلوک برای مقابله با پاندمی ویروس کرونا به بسته مالی ۱.۵ تریلیون یورویی (۱.۶ تریلیون دلاری) نیاز دارد.

به گزارش رویترز، مقامات اروپایی به رویترز خبر دادند که بانک مرکزی اروپا به وزیران مالی منطقه یورو اعلام کرده است که این بلوک برای مقابله با پاندمی ویروس کرونا به بسته مالی ۱.۵ تریلیون یورویی (۱.۶ تریلیون دلاری) نیاز دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این منابع آگاه همچنین به رویترز اطلاع دادند که کمیسیون اروپا در جلسه‌ای که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده تخمین زده است که اقتصاد بلوک اروپا امسال ۱۰ درصد کوچک خواهد شد. اما در این جلسه مقامات اروپا نتوانستند در مورد نحوه تقویت اقتصاد به توافق برسند.

مقاماتی که در کنفرانس روز چهارشنبه اروپا شرکت کرده بودند به رویترز خبر دادند که پس از ۱۶ ساعت مذاکره آلمان، هلند و سایر کشورهای شمال اروپا آماده این بودند که ۵۰۰ میلیارد یورو برای پشتیبانی از اقتصاد اروپا هزینه کنند.

اما در همین دیدار، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا اعلام کردند که بسته مالی اروپا برای مهار شیوع ویروس کرونا باید خیلی بالاتر از ۱ تریلیون یورو باشد، که این خواسته آنها با تخمین بانک مرکزی اروپا برای بسته نجات ۱.۵ تریلیون یورویی مطابقت دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری